Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 4, 2022

Анн Лінде, голова ОБСЄ, відвідала Україну

Автор:

|

Січень 20, 2021

|

Рубрика:

Анн Лінде, голова ОБСЄ, відвідала Україну
Володимир Зеленський та Анн Лінде

Анн Лінде, міністерка закордонних справ Швеції та нова очільниця Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ), відвідала Україну з дводенним робочим візитом. У Києві її зустрів Володимир Зеленський, котрий передусім подякував високій гості й усім представникам організації за підтримку суверенітету України.
Також президент відзначив позицію Анн Лінде, котра заявила, що припинення війни на Донбасі є пріоритетним для ОБСЄ. Він наголосив, що необхідно активно починати займатися й питанням деокупації Криму.
Український лідер розповів главі ОБСЄ про ситуацію на лінії розмежування, а також про зусилля, які докладає Україна, аби дотримувати режим «тиші». При цьому підкреслив, що Україна виконала всі домовленості, досягнуті на зустрічі лідерів «Нормандської четвірки» в Парижі 2019 року. Глава держави додав, що процес взаємного повернення утримуваних осіб гальмують, а доступ Міжнародного комітету «Червоного хреста» до затриманих і роботу місії ОБСЄ на окупованій території блокують.
У рамках свого візиту п. Лінде провела перемовини з Дмитром Кулебою, міністром закордонних справ України. Вони обговорили низку тем, серед яких — ситуація безпеки на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму, зусилля щодо мирного врегулювання російсько-українського конфлікту, підтримка діяльності ОБСЄ. Анн Лінде і п. Кулеба також разом відвідали зону проведення ООС, де висока гостя особисто ознайомилася з діяльністю Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні. Україна стала першою державою, яку п. Лінде відвідала з візитом як голова ОБСЄ.
Як повідомляв «Міст», нове керівництво ОБСЄ затвердили в грудні 2020 року.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply