Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 3, 2022

Анджей Дуда виступив у ВРУ

Автор:

|

Травень 25, 2022

|

Рубрика:

Анджей Дуда виступив у ВРУ
Анджей мало не задушив Володимира в обіймах

Українсько-польські стосунки за всю історію ще не були настільки теплими, як тепер. Засвідчити прихильність Варшави до Києва приїхав Анджей Дуда, президент Республіки Польща (РП). У ході візиту 22 травня він виголосив промову з трибуни Верховної Ради України (ВРУ), ставши першим іноземним главою держави, який на живо виступив перед українськими депутатами після початку гарячої фази російсько-української війни.
У своєму виступі польський лідер процитував Папу Івана Павла II: «Нехай завдяки очищенню історичної пам’яті всі будуть готові ставити вище те, що об’єднує над тим, що роз’єднує, щоби разом будувати майбутнє на взаємній повазі, пошані, братерській спільноті, братерській співпраці й автентичній солідарності». А також згадав слова Івана Франка «Дух, що тіло рве до бою, рве за поступ, щастя й волю»
«Лише Україна має право вирішувати своє майбутнє. А світ, міжнародна спільнота мають вимагати від Російської Федерації (РФ) закінчити аґресію та повністю покинути територію України, перестати топтати міжнародне право, не може бути жодних перемовин і ухвалення рішень за спиною України. Нічого про вас без вас — залізний принцип, його треба дотримуватися», — заявив він.
Президент Дуда запевнив, що Польща підтримувала та підтримуватиме Україну. «Особисто не заспокоюся, доки Україна не стане членом Європейського Союзу (ЄС) у повній мірі цього слова. Це моя велика мрія як президента Польщі й як людини, щоби ми могли разом будувати спільне майбутнє, це дуже важливе не лише для нас, а для наступних поколінь, для наших дітей, онуків. Тому яка буде наступними віками наша частина Європи, як будуть тут жити люди, гадаю, що вони будуть тут вільними, щасливими та будуть будувати своє майбутнє й будуть розвивати своє майбуття, вірю в це», — зазначив він.
Крім цього, польський лідер запропонував підписати нову угоду про добросусідство між Україною та Польщею. «На моє глибоке переконання, настав час укласти новий договір про добросусідство, який врахує те, що ми збудували в наших відносинах хоча б упродовж останніх місяців», — наголосив він і звернувся до українців, які рятуються від війни у Польщі: «Ви — не біженці. Ви — наші гості».
«Ніхто не зможе порушити нашу єдність. Ні вороже налаштовані політики, ні іноземні аґенти, ні журі на «Євробаченні», — підсумував виступ свого польського колеги за посадою Володимир Зеленський.
Він також анонсував законопроєкт про особливий статус поляків в Україні, адже вважає, що ухвалення такого закону в Україні стане достойною відповіддю на допомогу РП Україні. «Цей законопроєкт буде дзеркальним відповідником ухваленого в Польщі закону про наших громадян, про українців. Як тепер українці й українки, які тимчасово перебувають у РП, рятуючись від цієї війни де-факто і де-юре отримали ті ж самі можливості, що й поляки, — зазначив український лідер і додав, що таким чином Україна продемонструє свою вдячність польському народу. «Вірю, що незабаром українці та поляки зберуться за одним великим столом, аби розділити між собою найважливіші почуття — почуття миру. Розділити смак перемоги. Перемоги України. Спільної перемоги. І вимовити тост за вашу та нашу свободу», — сказав український президент.
Під час візиту польського лідера також досягнули рішення, яке революційно змінює порядок перетину українсько-польського кордону. «Вводимо з РП спільний митний контроль. Це значно прискорить проходження процедур на кордоні. Прибере більшість корупційних ризиків. І це також початок нашої інтеграції до загального митного простору ЄС. Тобто справді історичний процес», — заявив Володимир Зеленський і додав, що взаємини Києва та Варшави нарешті опинилися на абсолютно чистій, щирій основі, без будь-яких чвар і старої конфліктної спадщини». «Польсько-український кордон має об’єднувати, а не розділяти. Це має бути наша велика мета нині. Нехай одним із постійних знаків наших відносин буде швидкісне залізничне сполучення Києва та Варшави. Збудуємо його разом. І я вірю, що ми це зробимо найближчими роками», — відгукнувся Анджей Дуда.
Після повернення президента Дуди з України польський уряд заявив, що дочасно розриває угоду на постачання російського газу, не чекаючи на завершення контракту наприкінці року.
Як повідомляв «Міст», Дуда закликав НАТО пильно спостерігати за ситуацією в Україні.

Євген Клен

About Author

Meest-Online