Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

Американський міністр оборони підтвердив підтримку України

Автор:

|

Жовтень 22, 2021

|

Рубрика:

Американський міністр оборони підтвердив підтримку України
Ллойд Остін

Ллойд Остін спростував у Києві кремлівських дезінформаторів.

Спершу — про фейки
Речник Міністерства оборони США, анонсуючи 12 жовтня європейське турне його очільника Ллойда Остіна, конкретизував, що, зокрема, той запланував візит до Києва. Але хтозна, можливо, цього й не сталося б, якби не події, що відбулися 12 жовтня у Москві.
По-перше, того дня в московській газеті «Коммерсантъ» опублікували статтю Дмитра Медведєва, заступника голови Ради національної безпеки й оборони Російської Федерації, та її експрезидента «Чому безглузді контакти з нинішнім українським керівництвом». Зокрема, у ній було заявлено, що надії України на членство в НАТО «ефемерні». «Нам із васалами справу мати безглуздо. Справи потрібно вести зі сюзереном», — також твердив він.
Павло Клімкін, колишній міністр закордонних справ України, «переклав» заявлене Медведєвим так: «Будемо розмовляти тільки зі США». І пояснив: «Ця стаття є тролінгом на тлі візиту Вікторії Нуланд до Москви. Але схоже, що російські еліти сформували консенсус щодо зміни своєї тактики щодо України. Це сигнал нам і Заходу».
Євген Магда, директор Інституту світової політики, з ним погодився: «Цей сигнал, серед іншого, був спрямований і Вікторії Нуланд. Заступниця державного секретаря США минулого тижня побувала у Москві. Офіційна причина візиту — пошук шляхів нормалізації дипломатичних відносин між Вашинґтоном і Москвою (Путін заборонив посольству й консульствам США в РФ винаймати місцевий персонал. — Ред.). Але російські пропаґандисти не впустили нагоди просунути тезу «США здали Україну».
Оглядач Юрій Райхель конкретизував: «Вихід опусу Медведєва буквально за кілька годин до прильоту Нуланд до Москви мав показати Вашинґтону: щодо України загалом домовлятися можна лише про одне. Американський патрон має наказати Києву здатися на милість російського аґресора».
А Дмитро Козак, заступник керівника адміністрації президента РФ, запевнив, що цей наказ нібито пролунав з вуст самої п. Нуланд. За його словами, дипломатка буцімто «підтвердила озвучена в Женеві (Швейцарія) позиція США, що без узгодження майбутніх параметрів автономії, або іншими словами, особливого статусу Донбасу в складі України істотний прогрес у врегулюванні конфлікту навряд чи можливий».
Однак Юрій Федоров, опозиційний до Путіна російський військово-політичний експерт, заперечив: «Козак приписав Нуланд далеко не те, що та казала. Американське посольство в Москві відтворило реальну позицію заступниці держсекретаря: «Ми провели продуктивні перемовини з Дмитром Козаком з приводу наших спільних інтересів, які поділяють також Україна, Франція та Німеччина, які стосуються повного виконання мінських угод і відновлення миру, стабільності й українського суверенітету в Донбасі». Про «автономію Донбасу» в офіційній інформації посольства не згадують».

Чіткий сигнал
Натомість політолог Кирило Сазонов наголосив, що візит Остіна до Києва спростовує фейк, що Україна нібито втратили підтримку США й її «здають Кремлю». Адже міністр оборони США запевнив напередодні свого європейського турне: «Ми плануємо зміцнити суверенітет країн, які перебувають на передовій російської аґресії».
У часописі The Washington Times пояснили: «Міністерство оборони США вважає поїздку свого керівника до України та Грузії чітким сигналом Москві, якій надалі варто утриматися від посягання на національний суверенітет і територіальну цілісність її сусідів».
Одразу ж після приземлення в київському аеропорту генерал Остін наголосив: «Я тут, щоб підтвердити нашу непохитну підтримку суверенітету, територіальної цілісності й євроатлантичних устремлінь України і висловити нашу прихильність зміцненню здатності України стримувати подальшу аґресію Росії».
У меморіальному комплексі «Зала пам’яті» на території Міністерства оборони України високий гість ушанував її полеглих захисників — поклав квіти до стели з «Дзвоном пам’яті». А на спільному брифінгу з міністром оборони України Андрієм Тараном наголосив: «Президент Байден під час візиту президента України Зеленського до Вашинґтона зазначив, що наша підтримка українському суверенітету є непохитною. Ми засуджуємо окупацію Криму та закликаємо Росію припинити війну на сході України, зупинити дестабілізацію дій у Чорному морі й уздовж кордонів України, а також зупинити кібератаки проти США та наших союзників і партнерів»,
Міністр оборони США наголосив: «Росія розпочала цю війну. І РФ є тим каменем, який перешкоджає мирному врегулюванню. Вони почали порушувати територіальну цілісність і суверенітет України. США продовжать надавати Україні необхідну підтримку в конфлікті з Росією. Ми робитимемо все можливе з нашого боку, щоб підтримати Україну, розвивати її спроможність захищати її територіальну цілісність і недоторканність».
І нагадав: «З 2014 року США виділили більше 2,5 млрд USD для Збройних сил України (ЗСУ) для забезпечення територіальної цілісності та захисту території і територіальних вод. Після саміту НАТО в червні 2014 року союзники НАТО запевнили підтримку України щодо намірів України стати повноправним членом НАТО. Ми залишаємося непохитними в підтримці оборонної реформи України, яка сприятиме досягненню критеріїв повноправного членства в НАТО».
А на заяву Дмитра Пєскова, речника Путіна, що «вступ України до НАТО — найгірший сценарій для Росії», відреагував так: «Жодна третя країна не має права вето на вступ до НАТО. Україна має право вирішувати свою майбутню зовнішню політику без зовнішнього втручання».

Плідні перемовини
Свою чергою, генерал Таран розповів на спільному з генералом Остіном брифінгу: «Ми з іноземними колегами обговорили порядок практичної реалізації досягнутих під час візиту президента України до США домовленостей, а також перспективи поглиблення співпраці. Зокрема, домовились опрацювати дорожню карту реалізації положень підписаної (31 серпня. — Ред.) у Вашинґтоні рамкової угоди щодо стратегічних основ оборонного партнерства. Розглянули конкретні, найбільш критичні проєкти з розвитку фундаментальних спроможностей ЗСУ, які є важливими для забезпечення оборони нашої держави на суходолі, в повітрі, на морі та в кіберпросторі».
«Практична реалізація цих проєктів надасть ЗСУ ефективно протидіяти існуючим та потенційним загрозам у сфері оборони, налагодити тісну взаємодію з США в дусі стратегічного партнерства, особливо з питань підтримання реґіональної стабільності та миру, а також сприятиме досягненню критеріїв повноправного членства в НАТО. Вже наступного року можна буде побачити реальні результати реалізації досягнутих домовленостей між урядами України та США», — запевнив він.
«Сьогодні у нас були плідні перемовини стосовно рамкової угоди, яку ми підписали у Вашинґтоні у серпні й яка надає нам стратегічні основи оборонного партнерства. Ми маємо намір зміцнювати наше стратегічне партнерство. Мені подобається Україна, мені подобаються люди в Україні, і ми зобов’язані їм допомогти. Президент Байден не раз підкреслював наше зобов’язання підтримати територіальну цілісність та недоторканність України, і ми серйозно ставимося до цього. Я тут для того, щоб ще раз запевнити у серйозності наших намірів», — підтвердив високий гість.
Але міністр оборони України ще й адресував своєму американському колезі за посадою сподівання: «Ми очікуємо, що США і надалі будуть підтримувати нашу незалежність, нашу територіальну цілісність й усілякими доступними методами утримуватимуть РФ від подальшого поширення аґресії, від переростання конфлікту в повномасштабну війну. Засоби впливу США — це і дипломатичні, і воєнні, це і воєнно-технічна допомога нам, це все те, що ми на теперішній час отримуємо від США».
Відповідаючи на запитання «Наскільки ефективною є допомога від США для України», Таран наголосив, що вона є «дуже ефективною» і значно збільшує «спроможності України». А також конкретизував: «Наша система зв’язку на передовій у зоні операції Об’єднаних сил ґрунтується на американських засобах радіозв’язку, американських засобах криптозахисту. Вона дозволяє нам виконувати завдання і тримати в таємниці наші перемовини від російських засобів перехоплення. Допомога від США на морі — те, що ми зараз отримуємо кораблі класу «Айленд», будемо отримувати швидкісні кораблі класу MarkVI — дозволить нам значно посилити наші спроможності на морі. Те, що ми отримуємо від них засоби контрбатарейної боротьби, зокрема, радіолокаційну станцію для контрбатарейної боротьби, яку ми 14 числа продемонстрували всім на Михайлівській площі, це справді підвищує наші спроможності».
Як повідомляв «Міст», паралельно з цим візитом Вікторія Нуланд відвідала Москву.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online