Новини для українців всього свту

Tuesday, Mar. 9, 2021

З’явиться банкнота в тисячу гривень

Автор:

|

Червень 26, 2019

|

Рубрика:

З’явиться банкнота в тисячу гривень

Банкнота номіналом в 1 тис. грн

На новій банкноті номіналом в 1 тис. грн з’явиться Володимир Вернадський. Вона увійде в обіг 25 жовтня ц. р. Володимир Іванович Вернадський народився 28 лютого 1863 року у Петербурзі. Незважаючи на те, що він виходець із Росії та провів там більшу частину свого життя, вчений заснував та залишив українцям у спадок Українську академію наук та Національну бібліотеку імені В. І. Вернадського.
Батько Володимира, Іван Вернадський, був вченим-економістом. Саме завдяки йому син добре знав історію України і любив її. Вчений підтримував українізацію, незважаючи на позицію Російської імперії. Він вимагав визнання українців як окремого народу, розумів значення української мови та культури та допомагав розвитку освіти в Україні. Вернадський неодноразово наголошував на тому, що потрібно ввести українську мову у школах, а також українознавчі предмети та дисципліни у середніх і вищих навчальних закладах. Також він просив припинити утиски української літератури.
Проте водночас він не підтримував ідеї відокремлення України від Росії та був проти швидкої українізації. Роздумам про українську національну ідентичність присвятив багато статей, зокрема «Українське питання і російська громадськість», у якій підтримував український рух, проте в складі Росії.
«Його зображення обрали для банкноти за видатний внесок в історію України як філософа, природознавця, засновника цілої низки нових галузей науки — геохімії, біохімії, радіогеології. Він також є одним із засновників і першим президентом Української академії наук, створеної 1918 року, — повідомив Яків Смолій, голова Національного банку України. На зворотній стороні банкноти буде зображення будівлі Президії Національної академії наук України.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply