Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

ЗСУ успішно випробували апарат для тренування військ ППО

Автор:

|

Травень 28, 2021

|

Рубрика:

ЗСУ успішно випробували апарат для тренування військ ППО
Момент тренувань

Уперше у Збройних силах України (ЗСУ) здійснили успішне випробування імітатора низько літаючої повітряної цілі FT-1 під час навчальної бойової стрільби підрозділів протиповітряної оборони (ППО). Випробування здійснили на Рівненському військовому полігоні.
У Міністерстві оборони України (МОУ) уточнили, що FT-1 призначений для імітації одиночних і групових цілей у повітряному просторі для тренування підрозділів (розрахунків) протиповітряної оборони та радіолокаційних підрозділів ЗСУ. «Такі вироби активно використовують в арміях країн-членів НАТО. Це перша вітчизняна продукція такого типу для українського війська, що дає змогу імітувати групову ціль, повітряну атаку двох-трьох ворожих літаків або безпілотних літальних апаратів одночасно», — зазначила пресслужба МОУ.
«Результати бойової стрільби показали, що конус, який буксирує літак-мішень та імітує малорозмірну повітряну ціль, відповідає вимогам імітації справжніх повітряних цілей. Мети випробування досягли. Під час стрільб зі зенітної самохідної установки «Шилка» збірний екіпаж викладачів Харківського національного університету Повітряних сил України вразив ціль на відстані близько 2 тис. м», — поділився підполковник Валерія Воїнова.
У МОУ наголосили, що попри те, що в районі проведення операції Об’єднаних сил супротивник активно використовує безпілотні літальні апарати (БПЛА) різних типів, які здебільшого проводять повітряну розвідку позицій ЗСУ на малих висотах, цей комплекс здатен якісно покращити підготовку підрозділів ППО — не лише під час набуття навичок при відбитті нападу повітряного ворога, а й навчити їх розпізнавати повітряні цілі інших типів, у т. ч. малорозмірні, на різних відстанях і висотах.
Комплекс FT-1 достатньо компактний, він складається з чотирьох захищених кейсів, які вміщують чотири БПЛА — літаки-мішені, переносну станцію управління, стартовий пристрій та антени. За словами Андрія Олішевського, інженера підприємства «Безпілотні технології», обладнання мобільне та зручне у використанні на будь-якій місцевості та в різних погодних умовах. Не потребує злітної смуги, його можна перевозити будь-яким видом транспорту, зокрема, бойовою та спеціальною технікою, на будь-які відстані.
Керування комплексом здійснює оператор з наземної станції, що дає змогу використовувати різні пункти маршруту, виставляти політ низько літаючої цілі в автоматичному та ручному режимах роботи. Посадку виробу здійснюють парашутним способом, в екстрених ситуаціях передбачене й можливе приземлення «по-літаковому».
Як повідомляв «Міст», Кремль бреше, що США викупили системи ППО України.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply