Новини для українців всього свту

Friday, May. 7, 2021

Зерновий конґрес

Автор:

|

Жовтень 25, 2012

|

Рубрика:

Зерновий конґрес

Увага до українського експорту зерна цьогоріч буде особливо великою, вважають учасники ІІІ Зернового конґресу. Причина – неврожай у Північній Америці та подорожчання збіжжя на світових ринках. Значення України як експортера зернових, судячи з усього, зростає. Цьому питанню було присвячено й дискусії на Зерновому форумі, який відбувався в Києві. Так, Едвард Аллен, економіст міністерства сільського господарства США, порадив українському уряду не обмежувати експорту збіжжя. Він навів приклад Арґентини, де через експортні обмеження фермери припинили сіяти зернові, оскільки не були впевнені, що зможуть вигідно продати врожай.

Експортні нюанси
Володимир Клименко, генеральний директор Української зернової асоціації, сказав, що виробникам зерна, зернотрейдерам і уряду України цього року нарешті вдалося досягти компромісу з проблеми зернового експорту та віднайти оптимальну модель зернового ринку. Аграрій нагадав про неврожай 2001-2002 рр. в Україні. Тоді, наголосив він, необмежений експорт збіжжя призвів до необхідності закупівлі за кордоном 3 млн т пшениці за завищеними цінами. Потому уряд заборонив експорт, а згодом запровадив експортні квоти, які були вигідні не всім учасникам ринку.
За даними Леоніда Козаченка, президента Української аграрної конфедерації, який виступив на форумі, збитки виробників зерна від обмеження зернового експорту в попередні роки сягнули 43 млрд грн. «Ми підписали з урядом меморандум, згідно з яким, Україна може цього року експортувати близько 20 млн т зерна за умови, що державні запаси продовольчої пшениці складуть не менш ніж 3 млн т», — повідомив п. Клименко, заодно застерігши, що подальше обмеження експорту могло би зашкодити припливу інвестицій у зернову галузь і спричинити розрив вже наявних контрактів.

Дорожнеча засмучує не всіх
Микола Присяжнюк, міністр аграрної політики й продовольства України, запевнив учасників Зернового конґресу в тому, що уряд налаштований виконувати меморандум з аграріями. Він навіть заявив про наміри стимулювати експорт фуражного зерна. А експорт продовольчої пшениці – узгоджувати зі зернотрейдерами, «орієнтуючись насамперед на продовольчу безпеку».
«Ми задоволені з того, що на зовнішньому ринку ціни на експортне зерно зростають, і це дає аграріям змогу компенсувати збитки від неврожайного року», — наголосив міністр. За прогнозами фахівців, урожайність зернових цього річ у США, Європейському Союзі (ЄС) й Україні знизиться на 5-10 %. Водночас, п. Присяжнюк зауважив, що наразі не очікується зростання цін на борошно та хлібобулочні вироби в Україні.

Аґарне майбутнє
Джон Шморгун, президент українського аграрного холдингу Harmelia, порадив не перейматися сьогоденною кон’юнктурою. «Наступного року врожай у США може подвоїтися, й українські виробники почуватимуться незатишно через світове зниження цін», — підкреслив підприємець.
Пан Шморгун радить не обмежуватися лише збіжжям. «Майбутнє України — це ріпак, соя, кукурудза й соняшник. А також гарні перспективи – у виробництва молока, м’яса, фруктів і овочів», — уточнив він.
Українська служба Deutsche Welle

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply