Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 19, 2021

Зе-влада очікує отримати два транші МВФ

Автор:

|

Серпень 28, 2021

|

Рубрика:

Зе-влада очікує отримати два транші МВФ

Україна очікує отримати два транші від Міжнародного валютного фонду (МВФ) до кінця цього року у разі, якщо візит місії фонду у вересні відбудеться успішно. Про це розповів Олег Устинко, радник президента України з економічних питань.
З його слів, Україна наразі продовжує співпрацю з МВФ за двома треками: з одного боку, в контексті отримання фінансової допомоги обсягом 2,7 млрд USD, із іншого — очікують прибуття місії МВФ у вересні ц. р. «Ми виконали все, що було обіцяно у цьому меморандумі (за програмою Stand-by. — Ред.), ми вважаємо, що українське питання буде винесене на засідання директорів МВФ у вересні», — зазначив експерт.
Він згадав успішний діалог між главою української держави і Крісталіною Ґеорґієвою, керуючою директоркою МВФ. Також п. Устенко підкреслив важливість позитивних зрушень всередині держави, зокрема, щодо реформування судової системи, розвитку антикорупційної інфраструктури та підвищення інституційної незалежності Національного банку України (НБУ).
«Ми очікуємо на один транш від Міжнародного валютного фонду відразу по тому, як українське питання буде винесене на засідання Ради директорів, яке, вважаю, буде відразу після (візиту. — Ред.) місії МВФ. І також я б очікував на те, що ми зможемо отримати додаткове фінансування в рамках програми Stand-by, у якій ми зараз перебуваємо. Тобто, я б очікував щонайменше два транші до кінця року», — прогнозує він.
Нагадаємо, що 2 серпня ц. р. МВФ затвердив розподіл спеціальних прав запозичення (СПЗ) на підтримання світової економіки обсягом 650 млрд USD. З цього безпрецедентного пакету Україні призначили 2,7 млрд USD, отримати можуть уже до кінця літа. Загальний розподіл СПЗ набув чинності 23 серпня. Транш повертати не потрібно, адже це спільне рішення для боротьби з наслідками пандемії в усьому світі.
Як писав «Міст», у червні 2020-го Рада директорів МВФ ухвалила надання Україні 5 млрд USD на 18 місяців в межах угоди Stand-by. Перший транш за новою програмою обсягом 2,1 млрд USD Україна отримала вже 12 червня того ж року. Україна сподівалася, що до кінця 2020-го місія МВФ проведе роботу у Києві, щоб оцінити підстав для виділення ще одного траншу — здійснивши перегляд програми. У грудні місія МВФ таки повернулася до України, пропрацювавши три дні в дистанційному форматі — українська влада заявила, що всі заплановані зустрічі відбулися добре. З 11 січня ц. р. місія відновила роботу в Україні. Утім, це сталося на тлі «тарифної» кризи і кроків уряду щодо зниження вартості газу для населення на фоні протестів — відхід від ринку газу, на якому наполягав Фонд і який запрацював 2020 року, і повернення до регулювання ціни, хоч, як запевняли в уряді, не довготривалого. В експертних колах заявляли, що в МВФ поставилися до такого кроку без розуміння.
13 лютого Йоста Люнґман, тодішній постійний представник Міжнародного валютного фонду в Києві, заявив, що місія МВФ завершила роботу в Україні. Обговорення він назвав продуктивним, однак вказав, що потрібен більший прогрес. У G7 повідомили, що для завершення перегляду програми МВФ для України необхідно вжити низку заходів, зокрема, це передбачає реформування Вищої ради правосуддя та заходи енергетичної політики. Що стосується чергового траншу МВФ, то, за останніми повідомленнями Кабінету Міністрів, його Україна розраховує отримати до кінця року. Раніше називали вересень. І це було б доречно, адже саме на вересень припадають пікові виплати України за боргами, на що вказували і в НБУ.
Перед теперішньою програмою у межах співпраці з МВФ для України діяла інша — чотирирічна програма «Механізм розширеного фінансування» (EFF) на 17,5 млрд USD, схвалена у березні 2015-го. Програма EFF, своєю чергою, замінила собою програму Фонду Stand-By, яка була надана Україні 30 квітня 2014 року.
Раніше «Міст» розповідав, чи отримає Україна новий транш від МВФ.

About Author

Meest-Online