Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Зарплату — на їжу та «комуналку»

Автор:

|

Червень 21, 2012

|

Рубрика:

Зарплату — на їжу та «комуналку»

У Державному комітеті статистики підрахували, на що та скільки витратили своїх грошей українці в І кварталі 2012 року. За один місяць видатки однієї сім’ї на прожиття складають

3 718 грн (при середній зарплатні 2 923 грн). На алкоголь і циґарки українці виділяють 7 % свого бюджету, що вдвічі більше, ніж 2010-го (тоді було 3 %). Крім того, зросли витрати на «комуналку» (14 % проти 9 % 2010-го), а от на продукти — знизилися (51 % витрат 2010-го проти 39 % 2012-го).

Аналітик Олександр Жолудь каже, що не варто приміряти отримані дані до кожної сім’ї. «Це — адекватні цифри. Але не в кожній сім’ї є діти, які навчаються, а в деяких, навпаки, відразу кілька студентів. Також є родини, які не знають, що таке походи до лікарів, а в декотрих солідний шматок сімейного бюджету йде саме на ліки», — заявив п. Жолудь.

Жителю невеликого містечка Запорізької області підрахованої суми на місяць вистачило б із надлишком. «Наприклад, моїй родині з трьох осіб на місяць цілком достатньо 2 тис. грн. Але в нас ніхто не курить, і на алкоголь витрачаємо не більше за 70 грн.

Нас виручає город, є запаси овочів. А от взуття й одяг купуємо нечасто — три-чотири рази на рік», — повідомив Петро Михайленко, житель Приморська.

А от столична сім’я заледве б уклалася в такі гроші. «На їжу витрачаємо близько 2 тис. на місяць, є ще комунальні витрати і проїзд по місту — не менше за 600 грн. Дитина наразі ходить у дитячий садочок, і на її навчання виділяємо близько 300 грн.

Коли піде в школу, сума може збільшитися. Загалом, нам на місяць потрібно не менш ніж 4 тис. грн», — заявив киянин Дмитро Косенко.

 Ярослава Добросинець

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply