Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Замінити весь російський газ на європейський?

Автор:

|

Лютий 28, 2013

|

Рубрика:

Замінити весь російський газ на європейський?

Україна вже має технічний потенціал для придбання в Європі 30 млрд куб. м газу на рік, що повністю задовольнить потреби Києва в імпортному паливі. Про це заявив Едуард Ставицький, міністр енергетики та вугільної промисловості.

Голова паливного відомства розповів, що мова йде про реверсні поставки з країн, які розташовані на кордоні з Україною, у тому числі зі Словаччини, Угорщини та Польщі. За його інформацією, ціни на газ при подібних закупівлях будуть аналогічними до вартості блакитного палива на спотовому ринку. Міністр наголосив, що в Києва є «повна домовленість і чіткий план» організації реверсних поставок газу, які будуть здійснені найближчим часом. Тим не менш, інших деталей чиновник не повідомив.
Водночас, максимальний обсяг газу, який може бути поставлений в Україну німецьким газовим трейдером RWE Supply&Trading за рамковою угодою, становить 10 млрд куб. м, ідеться в повідомленні компанії. Таким чином, рамкова угода, яку було підписано в травні 2012 року, дає лише правову основу для разових договорів. Наразі компанія підтверджує низку невеликих поставок палива в листопаді-грудні 2012 року в обсязі 56 млн куб. м. Крім того, у компанії зазначили, що спочатку рамковий договір був укладений до травня 2013 року, однак його дія пролонгована на невизначений термін.
Україна цьогоріч планує закупити в Російській Федерації (РФ) близько 18-20 млрд куб. м газу, заявив Вадим Чупрун, заступник голови правління «Нафтогазу України». «Ми їх («Газпром») попередили, що будемо менше брати. А ось як вийде — побачимо», — зазначив чиновник. За його словами, Київ має достатні запаси газу й країна не відчує скорочення закупівель палива в Росії. «Добрий залишок газу є після зимового періоду», — каже п. Чупрун.
Україна кілька років намагається переглянути газові угоди з РФ, називаючи ціну завищеною, а самі контракти — кабальними. «Нафтобаз» неодноразово просив зменшити річний обсяг закупівлі 2012 року з 52 млрд до 27 млрд куб. м. 2013-го українська держава хоче ще більше знизити імпорт газу з Росії – до 20 млрд куб. м газу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply