Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 1, 2021

Загальний обсяг фінансової допомоги Україні від Японії досягне $ 1.85 млрд.

Автор:

|

Березень 05, 2016

|

Рубрика:

Загальний обсяг фінансової допомоги Україні від Японії досягне $ 1.85 млрд.

main

4 березня міністр фінансів Наталія Яресько та Надзвичайний і Повноважний посол Японії в Україні Сіґекі Сумі провели спільний прес-брифінг, в ході якого повідомили про нову домовленість стосовно довгострокової пільгової позики від Японії обсягом у $ 300 млн, що буде надана Україні. Про це заявила прес-служба Міністерства фінансів України.

Такий проект стане можливим завдяки вступу в силу кредитної домовленості про Другу позику на здійснення реформ у економічній сфері України. Вона відбудеться в рамках спільного зі Світовим банком проекту “Позика для політики розвитку” (Development Policy Loan). Таким чином, невдовзі загальний обсяг фінансової допомоги Україні від Японії досягне $ 1.85 млрд., з яких майже $ 1 млрд становлять кошти, що будуть залучені у реконструкцію Бортницької станції аерації.

“В Україні вже давно тривають дебати на тему того, відбуваються у нас реформи чи ні. У той же час, фінансова підтримка України з боку третіх сторін – це пряме свідчення позитивної відповіді на це питання, адже уряди інших держав, без сумніву, не підтримували б нашу країну, якби жодних реформ не відбувалось”, – зазначила у коментарі міністр фінансів.

Зокрема, серед вимог до України для отримання кредиту від Японії була необхідність виконання 10 структурних реформ. Серед них: ліквідація податкових “ям” шляхом введення електронної системи адміністрування ПДВ; реформа по створенню ефективних механізмів контролю не лише за витратами бюджету, а й за отриманням доходів, для якої були розширені уповноваження Рахункової палати України; вимога щодо реформування газового ринку та інші.

Сума у розмірі $ 300 млн, яку Україна очікує отримати єдиним траншем після вступу в силу Угоди про позику в кінці березня 2016 року, буде спрямована до загального фонду державного бюджету. Ці кошти допоможуть профінансувати першочергові потреби країни, в тому числі, – соціальні витрати і пріоритетні реформи.

Також слід нагадати, що раніше Україна повернула Японії невикористані 2,5 млн євро, що були отримані від продажу квот на викиди парникового газу в рамках Кіотського протоколу.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply