Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Заборонили торгівлю квотами

Автор:

|

Жовтень 20, 2011

|

Рубрика:

З 12 жовтня участь України в міжнародній торгівлі викидами парникових газів (ПГ) тимчасово призупинено за порушення правил надання звітності про викиди ПГ за Кіотським протоколом. Таке рішення ухвалив Комітет секретаріату Рамкової конвенції Організації Об’єднаних Націй зі змін клімату (РКЗК ООН) у Бонні.

У засіданні взяла участь українська делеґація на чолі з Миколою Злочевським (на фото), міністром екології та природних ресурсів. Виступаючи на засіданні комітету, він озвучив прохання перенести слухання питання про невідповідність України на лютий, оскільки нинішній уряд зробив усе, аби виправити помилки попереднього. При цьому він зазначив, що в новому Кадастрі викидів ПГ за 1990—2009 рр. уже враховано всі зауваження міжнародних експертів. Крім того, урядовець наголосив, що Україна нині активно вирішує екологічні проблеми, і звернув увагу на заходи міністерства щодо переробки сміття, поводження з відходами хімічної промисловості, енерґозбереження й інші проекти, фінансування яких передбачалося за рахунок Кіотського протоколу.

У прес-службі Державної аґенції екологічних інвестицій пояснили, що санкції Секретаріату РКЗК ООН є тимчасовими та забороняють Україні здійснювати проекти спільного впровадження за національною процедурою. Також країні не дозволено вести міжнародну торгівлю квотами на викиди ПГ. Із механізмів Кіотського протоколу за Україною збережено можливість реалізації проектів спільного впровадження за міжнародною процедурою, зазначили у відомстві.

Також у Держекоінвестаґенції нагадали, що цього тижня в Києві проходить розгляд Кадастру 1999—2009 рр. групою міжнародних експертів. У разі позитивного рішення за результатами перевірки та подальшого усунення виявлених недоліків експертами торгівля одиницями встановленої кількості й одиницями скорочення викидів за національною процедурою буде відновлена.

Нагадаємо, у серпні в Національному екологічному центрі України повідомили, що для України на три місяці припинено торгівлю квотами за Кіотським протоколом. Своєю чергою, Аґенція екологічних інвестицій тоді спростувала цю інформацію.

Зоряна Павлюк

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply