Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 3, 2022

Вимирання українців — головний ризик для економіки

Автор:

|

Квітень 24, 2021

|

Рубрика:

Вимирання українців — головний ризик для економіки

За останні десять років народжуваність в Україні знизилася на 40 %. Нас уже не 52, а 37 млн. Вимирання українців — головний ризик для економіки. Менше дітей — менше людей. Отже, й попиту на створений продукт і його споживання. Відсутність демографічної політики — шлях до економічного застою.
Сім’я витрачає на виховання дитини до 18 років у середньому 80 тис. USD. Такі дані оприлюднив Український інститут майбутнього. Держава додатково вкладає в освіту ще близько 20 тис USD. Падіння народжуваності з 500 тис. на рік до 293 тис. знижує внесок в економіку наступних десяти років на 9-11 млрд USD. За 20 літ варто очікувати мінус 10 млн осіб. Це 30 млрд USD недоотриманого валового внутрішнього продукту 2030-го.
До 2050 року майже третина населення України буде старшою за 60 років. Відповідною стане продуктивність праці, структура доходів і попиту. Внутрішній попит на товари та послуги — основний стимул економічного зростання в Україні. Майже 92 % доходів сім’ї з дітьми витрачають на споживчі витрати. Це серйозна база для наповнення бюджету. До досягнення повноліття сім’я з однією дитиною платить державі 340 тис. грн податку на додану вартість, з двома — понад 500 тис. грн.
Та зараз мотивації народжувати дітей у молоді немає. Відкладання народження дитини на рік призводить до збільшення доходів на 9 %, а ставки заробітної плати — на 3 %. Проте державна демографічна політика в Україні зараз відсутня. Слабка підтримка малозабезпечених сімей не виправляє ситуацію. Потрібно стимулювати народжуваність через допомогу батькам із няньками, садками, медициною й освітою. Дитина створює базу для економіки більш ніж 100 тис. USD перші 18 років життя і понад 30 тис. USD податків. Чому б на цю суму не зробити пакет допомоги батькам для виховання дітей? А по досягненню повноліття людина вже зможе створювати продукт для економіки та суспільство поверне всі блага, створені для неї.
Як повідомляв «Міст», Україна опинилася на порозі демографічної катастрофи.

Анатолій Амелін, «Газета по-українськи»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply