Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Відмова від гривні

Автор:

|

Червень 12, 2014

|

Рубрика:

Відмова від гривні

 

Російський рубль 1 червня став єдиною офіційною валютою в Криму та Севастополі, українська гривня отримала статус іноземної. Путін іще 27 травня підписав закон про скорочення терміну обігу гривні на Кримському півострові та Севастополі до 1 червня ц. р. Спочатку, після «входження» Криму до складу Російської Федерації (РФ), планувалося одночасне використання української гривні та російського рубля до 1 січня 2016-го, та щось пішло не так.

Уже 1 червня в крамницях зникли подвійні цінники, а за проїзд у міському та приміському транспорті можна розраховуватися лише в рублях. Нові тарифи напередодні було затверджено місцевою владою. Крим повністю перейшов на рублеві розрахунки під час виплати зарплат, пенсій, соціальних допомог, а також у системі оподаткування й сплати за комірне. Рубль став єдиною законною валютою для готівкових і безготівкових розрахунків.
Відмова від гривні й продавцям і покупцям далася важко. У магазинах і супермаркетах тепер не можуть видавати решту українськими монетами, а запасу російських монет на півострові досі немає. Продавці намагаються перекласти вирішення проблеми на покупців, вимагаючи від них оплату під розрахунок або ж пропонуючи купувати товари на круглу суму.
Своєю чергою, покупці сваряться з продавцями за видачу решти. Багатьом покупцям доводиться відмовлятися від частини покупок, аби наблизити загальний підсумок їхньої вартості до круглої суми. На ринках проблема – менш відчутна, оскільки торговці округлили всі ціни в бік збільшення. Але й це викликає невдоволення в покупців, адже тепер подорожчало абсолютно все.
Найважче доводиться тим, хто до останньої миті отримував зарплату в гривнях. Якщо для бюджетників і пенсіонерів перехід на рублі був більш плавним, то власникам української валюти 31 травня довелося штурмувати супермаркети, щоби встигнути придбати якомога більше товарів першої необхідності.
Незважаючи на те, що про перехід на рублі з 1 червня говорилося давно, відмова від гривні стала шоком для кримчан. Крим виявився не готовий до зміни валюти: там досі немає запасів рублевого дріб’язку, немає й достатньої кількості готівки. Кримчани також мають труднощі з оплатою податків, мит, зборів, комунальних платежів.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply