Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 28, 2022

Відкрили нове родовище, що забезпечить українців сіллю

Автор:

|

Вересень 01, 2022

|

Рубрика:

Відкрили нове родовище, що забезпечить українців сіллю

На території Буштинської громади Тячівського району Закарпатської області, стартували роботи в межах інвестиційного проєкту з розробки Буштинського соляного родовища. Невдовзі там планують добувати до 150 тис. т солі за місяць. «Через бойові дії на Донеччині зупинилося державне підприємство «Артемсіль», яке забезпечувало потреби країни. Саме тому для виконання окремих завдань щодо покриття продовольчої безпеки країни в цю складну, але надважливу роботу залучили Закарпаття. Після попередніх геологічних досліджень виявили колосальний соляний пласт від 35 до 500 м. Уже розпочали інженерні роботи з будівництва під’їзної дороги, розмітки бурових майданчиків, облаштували місця для працівників тощо. Водночас закупили сучасне обладнання для глибокого промислового буріння. За інформацією фахівців, вже через шість місяців матимемо першу добуту сіль. Родовище зможе забезпечити 100 % потреб України у технічній солі, яку постачатимуть для утримання доріг у зимовий період. Зараз потреба країни в технічній солі — до 450 тис. т на сезон. Після планового розвитку інфраструктури підприємство розпочне постачання кухонної солі для населення», — зазначив Віктор Микита, голова Закарпатської військової адміністрації.
За його словами, інвестору надали максимально сприятливі умови, що дозволять підприємству розвиватися швидше.
В Україні є й інші підприємства, які виробляють сіль, але обсяги їхньої продукції не порівняти з тими, які давала «Артемсіль». Одне з таких підприємств — Дрогобицька солеварня, та її продукції не вистачить навіть для однієї області. Якщо «Артемсіль» виробляла 2 млн т за рік, то Дрогобицька солеварня — 600 т.
Дрогобицька солеварня — одна з найстаріших у Європі, і процес її відродження 2021-го мав крафтову та туристичну мету. Її сіль купували переважно ресторани та туристи в подарункових наборах.
Водночас Україна завжди купувала сіль за кордоном. За даними Держстату, у січні ц. р. в Україну імпортували 3 142 т з Туреччини, 24 т — з Бельгії, 21,3 т із Німеччини. Зараз ще пішов імпорт і з інших країн, зокрема, з Італії та Польщі.
Вважається, що в Україні зосереджено найбагатші запаси солі у світі. І 90 % з них — у Соледарі. Там можна видобути стільки солі, що з неї можна побудувати чотири піраміди Хеопса. Українську сіль охоче купували за кордоном, але на світовому ринку її не дуже високо цінували. Причина — у застарілій матеріально-технічній базі соляних підприємств. Її давно треба модернізувати, але наразі цього не сталося.
Як повідомляв «Міст», Україна прагне не допустити голоду в світі.

Галина Гірак, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online