Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Відбуваються фінансові вливання в Україну

Автор:

|

Грудень 08, 2022

|

Рубрика:

Відбуваються фінансові вливання в Україну

Світ продовжує підтримувати фінансову систему України. Так, Київ отримав від Світового банку (СБ) 60 млн USD. Із цих коштів 50 млн USD надали на пільгових умовах від Міжнародної асоціації розвитку, решта 10 млн USD — гарантії від Латвії. «Ми вдячні латвійському уряду та команді СБ за підтримку фінансової стабільності України. Залучені кошти дозволять Україні посилити фінансування для працівників бюджетної сфери, а також і надалі забезпечувати стійке державне управління в Україні», — заявив Сергій Марченко, міністр фінансів України.
Ці гроші відправлять на відшкодування видатків державного бюджету, здійснених для забезпечення оплати праці службовців державних органів і бюджетних установ освітньої сфери як на національному, так і на реґіональному рівнях.
Ці позики надали за Угодою про надання Україні фінансування у рамках спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку (МБРР), Міжнародною асоціацією розвитку (МАР), проєкту «Підтримка державних витрат для забезпечення сталого державного управління в Україні». Термін погашення кредиту від МАР — десять літ із чотирирічним пільговим періодом, одноразова комісія — 0,25 %, комісія за зобов’язанням — 0,25 % річних від незнятого залишку. Термін погашення кредиту від Латвії — 18,5 літ із чотирирічним пільговим періодом, одноразова комісія — 0,25 % і комісія за зобов’язанням — 0,25 %.
Свою чергою, Сполучені Штати виділяють Україні додатково 4,5 млрд USD прямої бюджетної підтримки. Про заявила Джанет Єллен, міністерка фінансів США. «Сполучені Штати продовжили відстоювати свою непохитну відданість Україні, мобілізувавши додаткові кошти у вигляді ґрантів для прямої бюджетної підтримки», — зазначила вона.
Кошти почнуть виплачувати найближчими тижнями та допоможуть уряду України підтримати основні державні послуги, в т. ч. заробітну плату для працівників лікарень, державних службовців і вчителів, а також соціальну допомогу літнім людям і вразливим верствам населення. «У поєднанні з нашою безпечною допомогою та безмежною хоробрістю українського народу ці засоби є критично важливим інструментом у протистоянні України неспровокованому вторгненню Путіна», — заявили в американському фінансовому відомстві. Ці виплати доведуть загальний обсяг прямої бюджетної підтримки України з боку США до 13 млрд USD у вигляді ґрантів.
А Франція надасть Україні кредит обсягом до 100 млн EUR для фінансування видатків загального фонду державного бюджету. «Французька аґенція з розвитку виступила з ініціативою надати Україні кредит на пільгових умовах. Уряд України прийняв відповідну ухвалу», — поінформували в Міністерстві фінансів України.
На суму кредиту нараховують відсотки за ставкою 1,04 % річних. Остаточне погашення кредиту здійснять через 15 років від дня укладання кредитного договору (з урахуванням пільгового періоду відтермінування погашення кредиту терміном на 5,5 років).
Як повідомляв «Міст», Світовий банк надасть 200 млн USD на розвиток сільського господарства в Україні.

Людмила Троценко, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply