Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

Вартість житла в Києві знову зросте на 15-20 %

Автор:

|

Червень 05, 2021

|

Рубрика:

Вартість житла в Києві знову зросте на 15-20 %

Новобудови в Києві можуть здорожчати на 15-20 % і досягти 1,3 тис. USD за 1 кв. м вже цього року, а до кінця 2023-го — й 2 тис. USD за 1 кв. м. Так вважає Сергій Пилипенко, генеральний директор промислово-будівельної групи «Ковальська». «Це мінімальний рівень підвищення. Ринок дуже активний, попит — стійкий. На тлі підвищення цін на будматеріали, інфляційних процесів, зниження процентних ставок, доступної іпотеки й інших факторів ми очікуємо зростання цін», — прогнозує він.
За словами посадовця, на зростання цін житла також впливає зростаючий дефіцит якісних земельних ділянок для будівництва в столиці. «Старий Генплан втратив актуальність, новий ще не прийняли, тому в найближчі рік-два буде нелегко знайти ділянку з правильним цільовим призначенням для житлового будівництва, а це створюватиме певний дефіцит майданчиків для майбутньої забудови, що також вплине на зростання цін», — пояснив він.
Крім цього, експерт прогнозує зростання цін на будівельні матеріали в середньому в межах 15-20 % упродовж року. За його словами, така тенденція змушує забудовників враховувати це на різних стадіях реалізації проєкту.
Адже всі девелопери відчули на собі зростання вартості основних будівельних матеріалів, зокрема, металу, який здорожчав на 30-40 %. Згідно з прогнозом, зростання цін на житло призведе до укрупнення ринку девелопменту та витіснить ненадійних забудовників.
Як повідомляв «Міст», в Україні зросли ціни на житло.

Ольга Дем’янчук, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply