Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 24, 2021

В України є план у разі відсутності транзиту газу

Автор:

|

Жовтень 06, 2021

|

Рубрика:

В України є план у разі відсутності транзиту газу

У Міністерстві енергетики України підготували план дій на випадок відсутності транзиту російського газу територією держави. «Оператор ГТС України спільно з Міненерго та іншими держорганами постійно розробляє різні сценарії роботи ГТС, зокрема, в разі часткової чи повної зупинки транзиту. Варто нагадати, що українська ГТС вже працювала в режимі повної відсутності транзиту 2009 року, а в режимі обмеженого транзиту — 2014-го і на початку 2020 року. Міненерго підготувало відповідний Національний план дій на випадок кризових ситуацій різного ступеня складності», — йдеться в повідомленні відомства.
Там зазначили, що в разі відсутності транзиту газу, компресорні станції української ГТС можуть створювати в газотранспортній системі тиск, необхідний для транспортування газу. «Оператор ГТС України підтримує балансування ГТС і необхідний рівень тиску завдяки врівноваження обсягів газу, які заходять у магістральні газогони і виходять упродовж доби. Відповідний тиск у ГТС підтримують компресорні станції. При цьому газ може бути не транзитований, а з підземних сховищ газу (в зимовий період), газ власного видобутку, а також імпортований», — наголосили в компанії.
Також там повідомили, що компресорні станції можуть працювати і в реверсному режимі. У січні-серпні ц. р. транзит газу через ГТС України склав близько 29,45 млрд куб. м, що на 15,2 % менше, ніж за аналогічний період минулого року.
Як повідомляв «Міст», «Газпром» створив штучний дефіцит газу в Європі, щоб прискорити запуск ПП2.

Людмила Троценко, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online