Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 21, 2021

В Україну починають інвестувати

Автор:

|

Жовтень 15, 2015

|

Рубрика:

В Україну починають інвестувати

На форумі

На нещодавньому Міжнародному економічному форумі у Львові уклали угоди з іноземцями.

«Крига скресла»
У Львівській обласній державній адміністрації (ЛОДА) повідомили, що на 15-му XV Міжнародному економічному форумі в столиці Галичини, на який серед 349 його учасників були гості з Іспанії, Канади, Литви, Німеччини, Польщі, Словенії та Туреччини, було підписано три міжнародні угоди. А Ростислав Замлинський, перший заступник голови ЛОДА, наголосив: «Підписано безпрецедентно важливі документи, які матимуть величезний позитивний вплив на економіку нашого реґіону. Символічно те, що документально ми підтвердили співпрацю з відомими у світі партнерами саме тут. До речі, ми намагатимемося напрацювати й нові партнерські зв’язки з учасниками форуму. Наші напрацювання, переконаний, у недалекому майбутньому переростуть у тісну співпрацю».
Зокрема 8 жовтня був підписаний меморандум про співпрацю між ЛОДА й Львівською обласною радою та компанією «Фуджікура Аутомотів Європа» — щодо реалізації інвестиційного проекту з будівництва підприємства, яке вироблятиме електричне устаткування для автотранспортних запчастин. Цю компанією було засновано 130 років тому в Японії, тепер у ній — понад 50 тис. працівників по всьому світу.
Зокрема її представництва функціонують у США, Великій Британії, Сінґапурі, Малайзії, Таїланді, Китаї, В’єтнамі, Індії та Росії. А одним із напрямків діяльності цієї компанії є виробництво кабельних мереж для європейських автовиробників згідно зі стандартами в цій галузі.
Хорхе Гарсіа, корпоративний віце-президент «Фуджікура Аутомотів Європа», уточнив, що компанія відкриє листопаді ц. р. у Рясній-Руській, передмісті Львова, завод автокомпонентів загальною площею 11,5 тис. кв. м, на якому вже працевлаштовано 200 працівників, котрі зараз завершують навчання та стажування в Румунії. Розпочнуть на ньому операційну діяльність у січні 2016-го, а впродовж трьох наступних років у «Фуджікуру» планують збільшити площу приміщень у Рясній-Руській до 30 тис. кв. м і працевлаштувати там понад 3 тис. працівників.
Хорхе Гарсія запевнив під час зустрічі з Олегом Синюткою, головою ЛОДА, що «обрали Львівщину завдяки наявності кваліфікованих кадрів, вигідному місцезнаходженню та розвиненій інфраструктурі». А Ічіро Камада, виконавчий директор «Фуджікури», повідомив, що його компанія інвестуватиме в будівництво заводу під Львовом 6 млн USD, а вже 2016-го очікує від нього обіг 30-40 млн USD, а далі — 70 млн USD на рік. «Сподіваємося, що зможемо стати частиною відновлення економіки України і зростати разом», — зауважив він.

«Нормальний європейський стандарт»
Андрій Садовий, міський голова Львова, нагадав також про те, що філія нідерландської компанії «Сі Ті Парк», яка є четвертою за об’ємами промислової нерухомості в Європі, збудує в найбільшому місті на заході України індустріальний парк «Рясне-2», де передбачається створення більше 3 тис. нових робочих місць.
«Сі Ті Парк» має повністю збудувати всі корпуси, а підприємство, яке хоче мати виробництво, приходить і монтує свої станки для виробництва, а всі комунікації — вода, тепло, газ, електроенергія — місто підводить і це є нормальний європейський стандарт. Якісні, високотехнологічні робочі місця, якісні податки та довіра і ми будемо поза конкуренцією в Україні і в світі. Це — орієнтовних 30 нових виробництв, які мають бути на цій території у 25 га. Наступна територія, яка зарезервована поруч, це ще 150 га, але треба показати результати там і тоді йти далі. Для Львова від такого форуму є кілька вигод. Перше: це те, що люди сюди приїжджають і витрачають кошти. Друге — це користь від того, коли приїжджають із інвестиціями, коли готові щось купуваи й інвестувати. Третє — це промоція», — повідомив він.

Протоколи про наміри
Що ж, така промоція й справді спрацьовує, позаяк на Міжнародному економічному форумі у Львові також уклали угоду про взаєморозуміння в галузі енергоефективності, сталого управління ресурсами та розвитку біоекономіки між ЛОДА та німецькою Спеціальною агенцією з відновлюваних ресурсів, а також договір про партнерство між ЛОДА й облрадою та польським благодійним фондом «Жертвам війни в Україні» — щодо надання допомоги громадянам потерпілим під час бойових дій.
Ростислав Замлинський ознайомив із потенціалом Львівщини делегацією депутатів німецького бундестагу — членів його комітету з питань зовнішньої політики та німецько-української парламентської групи, голова якої Карл-Георг Вельманн запевнив: «Підприємства Німеччини та великі бізнес-групи проявляють значний інтерес до України та Львівщини зокрема і розглядають можливості інвестування. У вас є всі передумови для залучення інвестицій. Є розвинена інфраструктура, фахівці, працьовита молодь. Однак потрібно сказати й те, що Україна має здійснити необхідні реформи для розвитку економіки».
Крім цього, голова ЛОДА підписав протокол про наміри щодо будівництва на Львівщині заводу з переробки твердих побутових відходів (ТПВ) Львівської області. Луїджі Моро, виконавчий директор CED Ingegneria S.R.L., італійської інженерної компанії з міжнародним 50-річним досвідом проектування та будівництві цивільних і промислових підприємств, наголосив: «Зроблено перший крок для того, щоб Львівщина мала найсучасніший завод з утилізації ТПВ. Ми є проектною організацією, яка займається вивченням і розробкою проектів. Після цього вибираємо фірми, які можуть запропонувати найкращі технології. Найближчим часом ми напрацюємо техніко-економічне обґрунтування та подамо на розгляд ЛОДА».
Він також розповів, що їхня фірма реалізувала кілька проектів із будівництва заводів із переробки сміття в Європі — сучасні заводи, які, крім утилізації ТПВ, виробляють теплову й електричну енергію.
Марк Тосон, голова делегації з Італії, запевнив: «Ми готові інвестувати в інфраструктурні проекти, які можна реалізувати на території області в досить короткі терміни. Вважаємо Львівську область європейськими воротами України. Й якщо тут реалізуються правильні структурні й інфраструктурні проекти, це стане позитивним фактором для усієї України».

Німецькі філії
Стосовно ж тих філій іноземних компаній, які уже працюють на Львівщині, то коли ЛОДА оголосила рейтинґ найбільших експортерів області за підсумками 2014 року, то очолив його німецький завод «Леоні Ваерінг Системс УА ГмБХ» у селі Нежухів у Стрийському районі, де виробляють кабелі та кабельні мережі для автомобільної промисловості. Другу сходинку посіло в тому ж рейтинґу «Бадер Україна», дочірнє підприємство німецької компанії Bader, яка є одним з провідних світових виробників преміум-шкіри для автомобільної промисловості. З 2006-го воно, в основному, займається пошиттям шкіряних чохлів для сидінь у «преміальних» автомобілях групи Volkswagen. Спершу «Бадер Україна» випускало їх у Львові, але 2008 року перебралося в Городок.
До слова, постачальником запчастин для таких брендів, як Volkswagen, BMW і Mercedes та низки інших є Виробниче підприємство автомобільних технологій у Краковці на Львівщині, яке входить до складу української філії німецької компанії «Бош». Зокрема на цьому заводі відновлюють старі генератори та стартери, які постачаються на європейські склади автомобільних компаній. Причому завод у Краковці — єдине підприємство, яке постачає такі запчастини для світового автопрому.

США могли б і більше…
Стосовно ж американських інвестицій для Львівщини, то їхній внесок в економку області наразі поступається німецькому. Як повідомили в департаменті міжнародної співпраці та туризму ЛОДА, станом на 31 грудня 2014 року вони становили лише 9,1 млн. USD.
Зокрема, торік інвестори зі США вклали в економіку Львівщини 125,3 тис. USD. Серед найбільших підприємств із американськими інвестиціями — «Бориславська нафтова компанія» (інвестор — Fountain Oil Boryslav Іncorporated), приватне підприємство «Смартком». яке надає транспортно-експедиційні послуги, швейна фабрика «Світанок»; «Видавничий дім «Молода Галичина»; «Аттік Декор», на якому займаються роздрібною торгівлею меблями; «Проджені Солар Україна», де виробляють електродвигуни, генератори та трансформатори.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply