Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 27, 2021

В Україні зібрали перший серійний Ан-178

Автор:

|

Вересень 07, 2020

|

Рубрика:

В Україні зібрали перший серійний Ан-178

Державне підприємство (ДП) «Антонов» закінчило стапельну збірку літака Ан-178. Його замовив уряд Перу для своєї національної поліції. Незважаючи на карантин, українським авіабудівникам вдається витримувати графіки. Обіцяють, як і заплановано, що український залізний птах повністю без російської комплектації вилетить до Південної Америки наступного року.
Це перший серійний Ан-178.  Він міг з’явитися і раніше, погоджуються на держпідприємстві, але  конструкторам довелося перевести сотні вузлів та агрегатів під західну електроніку й авіоніку. «Перший серійний літак будуть складати за відсутності російських компонентів. Нас звинувачували, що кілька років не випускали серійні літаки і вони не викочувалися з цього цеху. Для цього були об’єктивні причини. Багато часу зайняло імпортозаміщення», — повідомив президент Олександр Лось, ДП «Антонов».
Вже готовий фюзеляж, пристикували крила та хвіст. Тепер залишилося ще протягти кілька сотень кілометрів дротів і буде електрика, каже Олександр Витушко, начальник цеху. Це фактично перша серійна машина, яку майстри збирають без паперових креслень.
Зараз у цеху стоять одразу два Ан-178. Поряд із першим серійним переобладнують і перший експериментальний. Один будують, а з іншого знімають старе, російське обладнання.
Ан-178 цікавляться у багатьох країнах світу, приміром, у Туреччині, переконує п. Лось. Хочуть нову машину й українські силовики. 13 літаків готове замовити Міністерство внутрішніх справ і 15 — Міністерство оборони. Тепер головне, кажуть на «Антонові», незважаючи на карантин, не вибитися з термінів.
Стапельна збірка завершена, фахівцям «Антонова» ще треба встановити авіоніку, електроніку, гідравліку та пофарбувати машину. Після цього вона вирушить до Перу. Літак зможе відпрацювати 50 років. Антонівські машини — відомі «довгожителі».
Як повідомляв «Міст», у підприємства «Антонов» замість Росії буде Канада.

Олександр Загородний, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply