Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

В Україні вирощують худобу для арабських країн

Автор:

|

Жовтень 24, 2021

|

Рубрика:

В Україні вирощують худобу для арабських країн
М’ясо цих корів призначене на експорт

Спершу тут вирощували молодняк на природних пасовищах, який відправляли на підприємство «Дружба народів» у Криму. Але після того, як Крим окупували, назріла необхідність мати власні приміщення для відгодівлі на Волині. Тож підприємці викупили ферми колишніх колгоспів на території Старосільської та Красновільської сільських рад, а в господарствах, відповідно, з’явилися дільниця відгодівля Старосілля та дільниця вирощування молодняку Нічогівка. Тут худоба вільно випасається на відкритих пасовищах, які обгороджують електропастухом упродовж року.
Породи, які розводить на підприємстві: абердин-анґуси, шарове, герефорди, симентали, лімузини, волинська м’ясна. Телята народжуються у природному середовищі й до шести місяців перебувають біля корів. Тож ростуть практично на материнському молоці. Зі шестимісячного віку телят забирають на відгодівлю: бичків — на Старосілля, теличок — на Нічогівку.
Годують тварин кормами, які самі вирощують. Це — тритикале, корнажна кукурудза, силос, сінаж, сіно, солома. На фермах худоба набирає відповідної маси — понад 500 кг, з якою потім іде на продаж за кордон або в Україні. Середня ціна бичка становить 1000-1500 USD.
90 % худоби підприємство експортує. За роки діяльності географія експорту розширилася на Лівію, Ліван, Саудівську Аравію, Йорданське королівство, Узбекистан, Молдову й Єгипет. Це головно арабські країни, де в основному споживають яловичину.
Середня зарплата на підприємстві становить 15 тис. грн. Поголів’я складає 5 155 голів великої рогатої худоби, з них корів — 2 165. Це ключові показники, за якими фахівці оцінюють потужності тваринницького підприємства.
Шарове — біла порода м’ясних корів, яку вивели у Франції у XVIII ст. Вона добре адаптується до будь-якого клімату, тож і на Волині почувається добре. Добре набирає вагу на підножному кормі (тобто на пасовищах). У цієї породи найнижчий вміст жиру у м’ясі та водночас, найбільший вихід м’яса з туші. Абердин-анґуси — вихідці з Шотландії. Породу вивели в ХІХ ст. у графствах Абердин і Анґус, звідси, власне, і походить назва породи. Вони невибагливі в утриманні, швидко набирають вагу і дають преміальне мармурове м’ясо. Останнім часом ця порода має велику популярність. Її ще називають «чорною перлиною» м’ясного тваринництва.
Як повідомляв «Міст», корова втекла з бійні до вегетаріанців.

About Author

Meest-Online