Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

В Україні масово зупиняють енергоблоки ТЕС

Автор:

|

Липень 30, 2021

|

Рубрика:

В Україні масово зупиняють енергоблоки ТЕС
Вуглегірська ТЕС

В Україні 11 енергоблоків теплоелектростанцій (ТЕС) і теплоелектроцентралей (ТЕЦ) простоюють через відсутність палива. Про це свідчать дані диспетчера енергоринку державної компанії «Укренерго». Стоять шостий і сьомий енергоблоки Вуглегірської ТЕС (Центренерго), п’ятий і сьомий енергоблоки Запорізької ТЕС (ДТЕК «Дніпроенерго»), п’ятий і шостий блоки Трипільської ТЕС (Центренерго), перший і другий блоки Харківської ТЕЦ-5, третій і четвертий енергоблоки Київської ТЕЦ-5 і другий енергоблок Київської ТЕЦ-6 (Київтеплоенерго).
Ще десять енергоблоків відправили на аварійний ремонт. Серед них — сьомий енергоблок Слов’янської ТЕС (Донбасенерго), третій енергоблок ДТЕК Курахівської ТЕС, третій, четвертий, п’ятий і десятий енергоблоки ДТЕК Криворізької ТЕС, перший енергоблок ДТЕК Запорізької ТЕС, другий і третій блоки ДТЕК Ладижинської ТЕС і шостий енергоблок Добротвірської ТЕС (ДТЕК «Західенерго»).

Власники енергогенеруючих компаній в Україні

За підрахунками Міністерства енергетики України, на складах ТЕС залишилося 5,4 млн т вугілля (1,9 млн т антрациту і 3,5 млн т вугілля марки «Г»), що на 42,2 тис. т менше, ніж за планом. На складах ТЕЦ є 180 тис. т вугілля (по 90 тис. т антрациту та вугілля марки «Г»). Це на 47,4 тис. т вугілля більше, ніж планували. Сумарно на складах ТЕС і ТЕЦ накопичили 5,57 млн т вугілля різних марок. Порівняно з графіком міністерства, це на 5,2 тис. т вугілля більше, ніж очікували.
Тож Олексій Данилов, секретар Ради з національної безпеки й оборони (РНБО) України, закликав українців не турбуватися через те, що через брак пального в енергосистемі не працюють 14 енергоблоків на ТЕЦ і ТЕС. Він звернув увагу на те, що через високі температури повітря Україна зараз споживає електроенергію на тому ж рівні, як узимку. Проте, за словами чиновника, ситуація контрольована. «У нас відбулася велика нарада в «Укренерго», ми розглядали питання, як готуватися до зимового періоду й як зробити, щоб у нас у жодному разі ніяких відключень улітку не було, — зазначив п. Данилов. — У вас удома світло є? На всіх підприємствах світло є? Не турбуйтеся, все буде добре».
На уточнююче питання журналістів, чи буде купувати Україна вугілля у Білорусі, секретар РНБО відповів так: «Що означає «вугілля з Білорусі»? У Білорусі є шахти? Що ви так турбуєтеся, де ми будемо купувати вугілля? Ну, в Білорусі купимо, купимо у іншої країни. Не хвилюйтеся. Все має бути добре. Такий у нас девіз».
Як повідомляв «Міст», сталася аварія на ТЕС в Енергодарі.

Людмила Троценко, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply