Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Утилізаційний збір обвалив продажі авто

Автор:

|

Жовтень 10, 2013

|

Рубрика:

Утилізаційний збір обвалив продажі авто

Продаж нових легкових автівок в Україні у вересні ц. р. зменшився більш ніж удвічі, порівняно із серпнем, і склали 13 тис. одиниць. «Таке падіння автопродажу стало наслідком запровадження утилізаційного збору та труднощів із реєстрацією автомобілів», — зазначили експерти. При цьому аналітики констатують, що автоімпортери почали розмитнювати автомобілі та сплачувати утилізаційний збір. Щоправда, обсяг таких операцій – поки що незначний, і зачіпає переважно невеликий сегмент автомобілів: більшість розмитнених авто після 1 вересня, коли набув чинності закон про утилізаційний збір, має об’єм двигуна до 1л.

Такі дії імпортерів пояснюються тим, що утилізаційний збір на авто цієї категорії становить 4 730 грн., а в разі коригування закону базовою для всіх категорій автомобілів може стати ставка 5,5 тис. грн. «У цьому випадку імпортерам доведеться платити більше за авто з об’ємом двигуна до 1 л, аніж при чинному законодавстві», — пояснюють аналітики.
Крім того, автомобілі з об’ємом двигуна до 1 л не обкладаються спецмитом, яке стосується авто 1-1,5 л і від 1,5 до 2,2 л. Майже весь минулий місяць авторинок працював на складських запасах автомашин, ввезених до 1 вересня.
2013-го українських авторинок пережив низку струсів, пов’язаних із податковими ініціативами влади. Спочатку влада оголосила навесні про введення спецмита на деякі категорії імпортних авто, а в липні ц. р. був прийнятий закон про утилізацію автомобілів. Його метою офіційно називають допомогу вітчизняним виробникам, які звільняються від збору, за умови виконання низки вимог закону. Документ набув чинності 1 вересня, проте податок почнуть збирати лише через три місяці через необхідність узгодження існуючих законів із нововведенням.
В очікуванні подорожчання нових авто пік попиту на них цьогоріч припав на квітень (продано більш ніж 26 тис. нових автомобілів), а також липень-серпень, напередодні утилізаційного збору. На думку експертів, продажі нових легкових автівок в Україні цього року можуть упасти на 10-13 %, порівняно з 2012-м.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply