Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

Україну визнали країною третього світу

Автор:

|

Жовтень 25, 2012

|

Рубрика:

Україну визнали країною третього світу

Згідно з дослідженням Global Wealth Report, у якому вивчається рівень добробуту в усьому світі, Україну зарахували до країн третього світу, тобто найбідніших. Свій звіт аналітики Credit Suisse складали на основі ринкової вартості фінансових і нефінансових активів людей за вирахуванням боргів, які набирає за них держава. За цими критеріями, заможні країни — це такі, де кожен мешканець «коштує» від 5 тис. до 25 тис. USD.

До таких належить Росія, а також країни Центральної та Східної Європи, Середньої Азії, Монголія й Китай. Але не Україна. Так, на середину 2012 року статки дорослого українця в середньому складали 3,251 тис. USD — майже стільки ж, як у жителів Нікараґуа або Гаяни. Причому за рівнем «особистого» боргу (обсягу боргового навантаження на одного дорослого громадянина) Україна є близька до багатших країн. Від 2000 року боргове навантаження на кожного її громадянина зросло в 50 разів. Це – світовий рекорд. Навіть у Росії, яка йде третьою за темпами зростання співвідношення «борг/статки», зростання за 12 минулих років відбулося «лише» у 20 разів.
Варто зазначити, що таку ж проблему (високий рівень заборгованості на сім’ю плюс високі темпи її приросту) мають кризова Греція, Угорщина й Об’єднані Арабські Емірати. За словами експертів, це свідчить про «розслаблену» культуру кредитування в цих країнах, яка в подальшому призведе до серйозних проблем.
Нагадаємо, що, станом на 1 вересня ц. р., загальний розмір прямого державного боргу України склав 48,897 млрд USD, у тому числі зовнішній борг — 24,709 млрд USD, внутрішній —24,188 млрд USD.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply