Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 27, 2021

Українців попередили про здорожчання електроенергії

Автор:

|

Серпень 01, 2021

|

Рубрика:

Українців попередили про здорожчання електроенергії

Заплановане «Укрзалізницею» (УЗ) підвищення тарифів на вантажні перевезення призведе до того, що собівартість виробництва електроенергії на теплових електростанціях зросте на 3 %. Про це під застеріг Сергій Чех, заступник голови Федерації роботодавців паливно-енергетичного комплексу України. «Що для нас, енергетиків, означатиме реалізація цього наказу? 40-50 грн на 1 т перевезеного вугілля. Це близько 3 % зростання собівартості електроенергії на виході з теплової станції. Враховуючи те, що зараз працює конкурентний ринок і ціни часто бувають нижчі за собівартість, зростання цієї собівартості робить фактично неможливою роботу теплової генерації», — зазначив він. За словами експерта, завдяки цьому рішенню теплова генерація стане ще менш конкурентною.
УЗ планує підвищити тарифи на вантажні залізничні перевезення у два етапи, щоб поліпшити свої фінансові можливості. З 1 вересня ц. р. на 8 % підвищать тарифи на перевезення вантажів першого і другого тарифних класів. Наступний етап підвищення на ці класи вантажів планують провести з 1 січня 2022 року: для першого тарифного класу — на 20,4 %, а другого класу — на 6,5 %.
Крім цього, уряду доведеться зрівняти тариф на електроенергію для населення та промисловості. Про це заявив Валерій Тарасюк, голова Національної комісії, що здійснює державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
За його словами, зараз обговорюють різні сценарії підвищення тарифів. «У нас немає іншого майбутнього, крім поступового вирівнювання тарифів для промисловості та населення», — зазначив посадовець і додав, що НКРЕКП підтримує приведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня для всіх споживачів поряд із наданням адресної допомоги споживачам, які цього потребують. «Я не можу оприлюднити всі варіанти підвищення цін. Який варіант приймуть і чи приймуть із 1 серпня, ми сказати не можемо, адже це політичне рішення Кабінету Міністрів. Гадаю, чекати залишилося зовсім небагато», — зауважив він.
Як повідомляв «Міст», Україна відновила імпорт електрики з РФ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply