Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Українські фермери знищують врожай черешні

Автор:

|

Липень 16, 2021

|

Рубрика:

Українські фермери знищують врожай черешні

Українські фермери зараз знищують врожай черешні, принаймні, в Мелітополі. Центнери стиглої ягоди йдуть просто на смітник. Чому склалась така ситуація та яка ціна на черешню на українських ринках?
Анатолій Тиховод, голова громадської організації «Аграрний союз» Запорізької області, працює в аграрній сфері понад 20 років. У нього свій сад черешні — понад 12 га. Цього року фермер змушений просто позбуватися свого врожаю черешні, бо не встигає її реалізувати. Збиткової черешні в його господарстві — понад 20 т. Зрізати свою черешню і просто викидати її змушені зараз багато інших українських фермерів, бо так вони хоча б підготують дерева до наступного врожаю.
Попри таку ситуацію, ринок черешні в Україні зараз перенасичений. Але ціни на ягоду ціни в деяких місцях — захмарні. «У середньому ми зі свого саду відпускали черешню від 20-30 грн за 1 кг. Якщо довести до обласного центру чи столиці, то це ще 10 грн. Понад 50-60 грн вона не може коштувати», — каже п. Тиховод.
Прилавки базарів і супермаркетів переповнені стиглою черешнею: вартість від 35 до 60 грн. На столичних ринках черешня не лише українська, а й навіть із Австралії. Вона коштує майже 400 грн за 1 кг. А мелітопольська черешня коштує 150 грн за 1 кг. На околицях ягода значно дешевша — по 35 і 60 грн.
Варто зауважити, що хоча ціна на сезонні ягоди та фрукти поступово знижуються, вони все одно коштують дорожче, ніж торік. Зокрема, на ринку за тиждень знизилася ціна малини майже наполовину: тепер її продають від 60 до 120 грн за 1 кг — це удвічі дорожче, ніж було минулого року.
Як повідомляв «Міст», яблука в Австралії збиратимуть роботи.

Віра Хмельницька, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply