Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 18, 2022

Українські аграрії підкорюють Європу

Автор:

|

Березень 10, 2016

|

Рубрика:

Українські аграрії підкорюють Європу

main

Незважаючи на відкриття нових можливостей в торгівлі з ЄС, обсяги безмитного експорту продукції українських аграріїв жорстко лімітовані. Однак труднощі євроінтеграції їх не зупиняють, адже на європейських ринках можна в рази збільшити свої доходи.

У минулому році перевагами безмитної торгівлі з ЄС вдалося скористатися компанії T. B. Fruit. Хоча виробники концентратів вибрали квоту з яблучного соку ще в перші дні року, але цю продукцію можна було побачити на полицях польських супермаркетів, що, на думку фахівців, є важливим проривом.

Серед інших солідних досягнень безмитної торгівлі слід зазначити поставки меду. У 2014 році експорт до ЄС становив 26 тисяч тонн, а в 2015 році — вже 75 тисяч. Навіть при поставках з урахуванням 17 відсотків мита мед з України дешевше аргентинського, в’єтнамського та індійського, тому він легко знаходить покупців. Крім того, в минулому році зросли поставки експорту в ЄС українських борошна, крохмалю, цукру, солоду, вівса та яєць.

Сертифікацію на відповідність євростандартам якості пройшли 235 агрокомпаній, які в минулому році експортували в Євросоюз товарів на 5,9 млрд. доларів. Однак і цього обсягу вистачає, щоб визнати, що головну функцію ЗВТ виконує — сприяє модернізації агропрому. З перспективних напрямків, якими Україна ще не скористалася, слід зазначити квоти на часник. Аграріям доведеться освоїти цей напрямок, незважаючи на відсутність напрацьованих технологій.

З іншого боку, українські аграрії скаржаться, що угода з ЄС передбачає надто малі обсяги безмитних квот. ЄС, наприклад, дозволяє ввозити безмитно лише 400 тисяч тонн кукурудзи, тоді як українські аграрії виробили 23 млн. тонн. Аналогічна ситуація склалася з такими «ходовими» продуктами, як зернові культури, соняшникова олія, курятина та яйця. Квоти за ним вичерпуються за кілька днів, а на інші обсяги нараховується високе мито. Мінагрополітики не вдалося домовитися з європейською стороною про збільшення квот. Але при цьому в ЄС підкреслюють, що деякі квоти взагалі не використовуються.

У ЄС також вважають, що Україна затягнула з реформою органів контролю якості. Через це, наприклад, восени минулого року було заблоковано експорт кондитерської продукції з горіхами – не було печатки на сертифікати відповідності від органу, відповідального за безпеку продукції. Однак тепер депутати вже прийняли всі необхідні рішення, і з березня  відповідна служба вже розпочала роботу.

При всіх труднощах українські аграрії розуміють необхідність освоєння європейських ринків, адже це відкриває широкі перспективи торгівлі.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply