Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Україна знизить мито на імпорт авто з ЄС

Автор:

|

Липень 18, 2013

|

Рубрика:

Україна знизить мито на імпорт авто з ЄС

Ініціатива уряду України ввести спеціальне мито на імпорт легкових автомобілів не залежно від країни походження викликала бурю негативних емоцій як серед чиновників Європейського Союзу (ЄС), Туреччини та РФ, які прагнуть і надалі продавати автомобілі власного виробництва на українському ринку, так і серед українських громадян, котрі мріють про придбання автомобілів європейського виробництва за доступною ціною.
Після введення спеціального мита на імпортні автомобілі автомобільний ринок України лихоманило два місяці, продажі автомобілів упали, а багато компаній взагалі припинило їх поставки.
Нагадаємо, що з 15 квітня ц. р. Україна ввела спеціальне мито на імпорт нових легкових автомобілів з об’ємом двигуна 1-1,5 л (6,46 %), і 1,5-2,2 л (12,95 %) не залежно від країни походження. ЄС нарахував близько 250 млн EUR збитків від українського мита на автомобілі з Європи. А також указав Києву на те, що подібні ініціативи суттєво ускладнять наближення України до ринку ЄС.
Аналітики групи розглядають внутрішній український і зовнішній західний тиски на уряд Азарова як цілком виправдані, оскільки під лозунгами захисту українського автомобільного ринку українські чиновники закладають основу для продовження так званого «віджиму грошей» з українських магнатів-автомобілевиробників шляхом лобіювання їхніх інтересів, хоча за більш ніж 20 років незалежності вони не зробили нічого новаторського для реального перспективного розвитку ринку автомобілебудування в Україні. На жаль, консервування стагнаційних процесів у галузі автомобілебудування влаштовує обидві сторони: і владу, яка продовжує збагачуватися за рахунок непрозорих лобістських схем, і самих автовиробників — Тарієла Васадзе, Петра Порошенка й інших, – які виборюють для себе право надалі продавати українським громадянам морально й технологічно застарілі автомобілі за непомірно високими цінами.
В умовах подвійного тиску — внутрішнього й зовнішнього — прем’єр-міністр України Микола Азаров і міністр економічного розвитку й торгівлі та голова Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі Ігор Просолов вирішили відступити.
Група глобальної розвідки Geostrategy отримала від європейських джерел, наближених до організації, інформацію про візит української делегації на чолі з п. Азарововим до Брюсселю для участі в 16-му засіданні Ради з питань співробітництва Україна-ЄС. Стало відомо про те, що Україна пообіцяла представникам ЄС розглянути можливість суттєвого зниження ставок спеціального мита на імпорт із ЄС легкових автомобілів. Мова може йти про зниження мит на 50 %.
Очікується, що Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі підготує й ухвалить таке рішення. Можливо, це буде зроблено до проведення наприкінці липня ц. р. першого засідання в меахж діалогу Україна-ЄС із питань ведення бізнесу. Поки що залишається нез’ясованим, чи зниження наполовину мит на імпортні автомобілі влаштує Брюссель, Москву й Анкару. І чи вони, навпаки, не захочуть продовжити чинити тиск на українську сторону, вимагаючи повного скасування дискримінаційних засобів, запроваджених Києвом задля лобіювання інтересів українських олігархів.
Але питання зниження мита на імпорт автомобілів на український ринок — не єдине, яке порушувалося європейською стороною під час перемовин із Миколою Азаровим у Брюсселі наприкінці червня ц. р. Група Geostrategy володіє інформацією про те, що Україна також пообіцяла європейцям установити адекватну квоту на імпорт європейського коксу.
Відомо, що після прийняття урядом України у березні 2013 року рішення про запровадження квоти на постачання коксуючого вугілля на поточний рік у обсязі 10,2 млн т, а також заборони на імпорт коксу, напівкоксу та роторного вугілля, окремі країни ЄС, у тому числі Польща, різко виступили проти запровадження таких обмежувальних заходів.
Після цього Брюссель вніс це питання до порядку денного перемовин на рівні Україна-ЄС протягом цього року. Воно також було обговорене під час візиту в червні 2013 року прем’єр-міністра України до Брюсселю, і саме на цих перемовинах голова українського уряду пообіцяв європейцям установити найближчим часом справедливу квоту на імпорт європейського коксу на український ринок.
Група глобальної розвідки Geostrategy
http://geostrategy.ua/node/520

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply