Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Україна виробляє чверть олії світу

Автор:

|

Червень 20, 2013

|

Рубрика:

Україна виробляє чверть олії світу

Україна продукує 25 % соняшникової олії від обсягів світового виробництва й 9,2 % – світового зерна. Про це повідомив Микола Присяжнюк, міністр аграрної політики та виробництва України. «Уже сьогодні всі визнають той факт, що Україна є одним із провідних гравців на світовому ринку продовольства. Україна — наймасштабніший у світі виробник соняшникової олії, вона забезпечує майже 25 % від світового виробництва, і найбільший експортер — 55 % від світової торгівлі», — заявив п. Присяжнюк.

Міністр також зазначив, що українській державі вдалося зайняти значну частину світового ринку зерна. «2012-го кожна 11-та тонна зерна, яка продавалася на світовому ринку, була вітчизняного виробництва, й Україні належить 9,2 % у світовій торгівлі зерновими», — повідомив Микола Присяжнюк. За підсумками 2012/13 маркетингового року, Україна планує експортувати 24 млн т зерна.
Нагадаємо, що 2011/12 маркетингового року Україна займала сегмент 2,6 % від світового виробництва зернових культур і 9,2 % у світовій торгівлі, що дало їй змогу посісти шосте місце серед провідних країн – експортерів зерна на світовий ринок. Зокрема, за обсягом пшениці — 4, 9% від світової торгівлі, або восьме місце, фуражних зернових — 12,6 % світової торгівлі, або четверте місце, кукурудзи — 13,8 % світової торгівлі, або четверте місце.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply