Новини для українців всього свту

Saturday, Feb. 27, 2021

Україна вперше закупить деревне вугілля в США

Автор:

|

Серпень 03, 2017

|

Рубрика:

Україна вперше закупить деревне вугілля в США

Українська енергетична компанія «Центренерго», контрольний пакет акцій якої належить державі, вперше закупить 700 тис. т енергетичного вугілля в американської компанії XСoal Energy & Resources. За заявою Олега Коземка, глави «Центренерго», обсяг поставок цілком покриє потреби України під час зимового опалювального сезону.
31 липня був підписаний перший контракт на поставку енергетичного вугілля в Україну зі штату Пенсільванія. Контракт підготували згідно з домовленостями між президентами України та США. «Сьогодні історична подія. Ми уклали контракт і очікуємо близько 700 тис. т до кінця року», — повідомив п. Козенко на брифінгу в посольстві США в Україні в Києві.
Першу партію американського антрациту об’ємом 85 тис. т буде поставлено на початку вересня, друга — обсягом 125 тис. т — прибуде наприкінці вересня. Вартість тонни першої партії енергетичного вугілля складе 113 USD, тоді як вартість донбаського вугілля становила 70 USD, а російського — близько 85 USD. За словами п. Коземка, 2018 року обсяги поставок американського антрациту можуть становити до 2 млн т.
Нагадаємо, що приватні енергетичні компанії України зараз імпортують енергетичне вугілля з Південної Африки за ціною 97 USD за 1 т. Поставка вугілля в Україну з США дозволить частково компенсувати втрату вугілля з Донбасу. Адже припинення поставок зі східних реґіонів у результаті енергетичної блокади, що діє з середини лютого ц. р., призвела до введення надзвичайної енергетичної ситуації.

Роман Ганкевич, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply