Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 18, 2022

Україна та Іран підписали меморандум про співпрацю

Автор:

|

Березень 09, 2016

|

Рубрика:

Україна та Іран підписали меморандум про співпрацю

main

Україна та Іран підписали меморандум про зміцнення економічного зв’язку. Цей важливий документ став результатом п’ятого засідання міжурядової українсько-іранської спільної комісії з економічного та торговельного співробітництва. Таку інформацію надала прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

У меморандумі зазначається необхідність подальшого розвитку співробітництва у сферах сільського господарства, промисловості та гірничої справи. Також документ стосується інвестицій, банківської та фінансової сфер, співпраці в галузях нафтової, газової, нафтохімічної промисловості та енергетики.

У міністерстві зазначають, що сторонам вдалося домовилися про активізацію роботи по пріоритетним напрямкам, у тому числі щодо модернізації зношених українських НПЗ, участі в нафтогазових проектах на території Ірану, науковому і практичному співробітництві з питань підвищення ядерної безпеки в рамках МАГАТЕ та Всесвітньої асоціації операторів АЕС.

«Ми зацікавлені в розширенні кооперації з Іраном по деяким напрямкам, українська економіка наразі потребує глобальних партнерів. Під час переговорів ми відмітили можливість вже через кілька місяців направити до Ірану торгову місію із залученням представників ділових кіл, сформованих на базі пріоритету меморандуму», — прокоментував підписання документа міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин.

Після скасування санкцій Іран активно налагоджує міжнародні зв’язки і розвиває свою економіку. Так, 28 січня Франція і Іран підписали торгові угоди у сферах охорони здоров’я, туризму, транспорту та легкої промисловості на 15 млрд євро. 10 лютого Іран підписав контракти з Росією щодо будівництва чотирьох теплових станцій на виділені РФ у вигляді кредиту 2,2 млрд доларів.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply