Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Україна отримала доступ до норвезького газу

Автор:

|

Жовтень 30, 2022

|

Рубрика:

Україна отримала доступ до норвезького газу

Україна зможе імпортувати до 1 млрд куб. м газу газогоном Baltic Pipe. Про це повідомив Юрій Вітренко, голова національної акціонерної компанії (НАК) «Нафтобаз України». «Ми можемо зараз отримувати газ через цю трубу, і маємо попередні домовленості з постачальниками такого газу. Є навіть вільна потужність у трубі, яку, так би мовити, неформально залишили саме для України», — розповів він.
При цьому п. Вітренко зазначив, що компанія зараз не має коштів для імпорту газу за теперішніми цінами. «Але проблема в тому, що 1 млрд куб. м, який ми могли б купити через цю трубу для споживання майбутньої зими, коштує за поточними цінами 2 млрд USD. «Нафтогаз» не має таких грошей, щоб купити цей газ», — пояснив він.
Посадовець поінформував, що створений для імпорту газу спецфонд наразі порожній. «Усе залежатиме від того, наскільки результативною буде місія до Києва Міжнародного валютного фонду, і, можливо, відбудеться важлива донорська конференція з німцями наприкінці жовтня. Після цього можна буде сказати, наскільки великі шанси (наповнення фонду)», — зазначив він.
Голова НАК наголосив на важливості відкриття Baltic Pipe для України. «Це добре, що з’явився такий додатковий варіант отримувати точно не російський газ для України, і ми ним скористаємося, коли буде можливість», — запевнив він.
Натомість російський монополіст «Газпром» недоплатив близько 200 млн USD за транзит газу Україною. «Але ця сума збільшується з кожним днем», — поділився п. Вітренко і нагадав, що вимога про недоплату зафіксована в арбітражному проханні. Зараз «Нафтобаз» працює й над іншими вимогами та може ініціювати арбітраж проти «Газпрому» в разі повної зупинки транзиту газу. «Виставляти рахунки (після зупинки транзиту) будемо, і, можливо, зупинка транзиту теж буде одним із предметів розгляду арбітражем. Потрібно бути до цього готовим», — пояснив п. Вітренко.
Як повідомляв «Міст», у Польщі відкрили «Балтійський газогін».

Катря Юськів, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online