Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

Україна експортує малину до США та Канади

Автор:

|

Жовтень 23, 2021

|

Рубрика:

Україна експортує малину до США та Канади

Україна вперше відправила до США та Канади по одному морському контейнеру зі замороженою малиною. Ця подія дуже важлива для українських виробників, оскільки на ринках цих країн ця ягода традиційно дорожча, ніж в інших реґіонах світу. Про це повідомили Українська плодоовочева асоціація (УПОА).
Важливість цієї події для розвитку виробництва та заморозки ягоди в Україні пояснюють високим рівнем вимог до якості продукції та логістики, які були успішно подолані українськими постачальниками цього року. «Логістика тривала близько півтора місяці, а покупець залишився задоволений якістю продукції та розглядає можливість продовження співпраці з українськими постачальниками на постійній основі», — йдеться в повідомленні. «На США та Канаду припадає близько 80 % усього глобального імпорту замороженої малини в фінансовому вимірі та близько 65 % у натуральному. Однак Україна традиційно експортувала заморожену малину переважно до Польщі, яка добре заробляє на реекспорті української малини в інші країни світу», — поділися Андрій Ярмак, економіст інвестиційного Департаменту продовольчої та сільськогосподарської організації ООН.
За даними УПОА, США імпортує заморожену малину з Чилі, Мексики та Сербії, а Канада — з Чилі, Сербії, США та Мексики. Орієнтовна вантажопідйомність стандартного контейнера 40-футового морського контейнера — 27 т. «Україні, яка входить у п’ятірку найбільших світових експортерів замороженої малини, дуже важливо закріпитися на цих двох найважливіших ринках збуту. Особливо це важливо на тлі очікуваного зростання обсягів виробництва всіх видів ягід у 2022-2024 рр. Залишається сподіватися, що зростатиме не тільки обсяг, але і якість вироблених ягід», — зазначили в асоціації.
Торік Україна виробила 35 тис. т малини, посівши сьоме місце в світі за обсягами її виробництва. 89 % цієї ягоди були вирощені в господарствах населення. Минулого року Україна експортувала 539 т малини, що становить 2 % від загального обсягу її виробництва. Тоді практично єдиним споживачем української свіжої малини була Польща.
Як повідомляв «Міст», українські фермери знищують урожай черешні.

Людмила Троценко, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online