Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

У КМУ беруться за водневу стратегію України

Автор:

|

Вересень 13, 2021

|

Рубрика:

У КМУ беруться за водневу стратегію України
Юрій Вітренко

Уряду України необхідно терміново зайнятися питанням створення водневого трубогону Україна-Європейський Союз. Про це йдеться в рішенні Ради національної безпеки й оборони (РНБО) України від 30 липня ц. р., яке набрало чинності згідно з указом президента № 452 від 28 серпня.
Також Кабінет Міністрів України (КМУ) має розробити схему залучення інвестицій для реалізації цього проєкту і до 31 грудня ц. р. прийняти Водневу стратегію України і затвердити план заходів для її виконання.
Крім цього, членам уряду доведеться до 31 жовтня розробити та затвердити порядок і джерела фінансування природоохоронних заходів, які зазначено в Національному плані скорочення викидів.
Водночас Юрій Вітренко, глава «Нафтогазу України», назвав сценарії збереження транзиту газу. Зокрема, це перенесення точок передачі газу в чинних контрактах «Газпрому», згідно з якими газ зараз іде в Європу через Україну, на кордон РФ-Україна, щоб самі європейські компанії замовляли транзит газу через Україну до 2035-го. А Міністерство енергетики та вугільної промисловості України готує заміну «зеленого тарифу». Для виробників «зеленої» енергії планують замість фіксованих платежів запровадити систему контрактів на різницю.
Як повідомляв «Міст», «Нафтогаз України» та німецький газовий трейдер RWE Supply&Trading домовилися співпрацювати в сфері розвитку водневих проєктів.

Світлана Надтока, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply