Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 21, 2021

Третя країна у світі за заборгованістю перед МВФ

Автор:

|

Липень 17, 2019

|

Рубрика:

Третя країна у світі за заборгованістю перед МВФ

За урядів Єханурова та Кінаха в Міжнародного фонду України (МВФ) був офіс у Києві, вони прогнозували розвиток, але грошей не давали. Це був щасливий епізод у житті України. Про це заявив Олексій Плотников, заслужений економіст України.
За його словами, зараз, коли Україна — третя у світі за заборгованістю перед МВФ після Греції й Арґентини, ми вже не можемо припинити співпрацю з фондом. Це можна зробити, лише все повернувши. «Україна не може все віддати, не отримавши нових грошей. Тобто якби економіка України запрацювала на зростання у 7-8 %, можливо, це дозволило б віддавати запозичення за рахунок зростання валового внутрішнього продукту. Зараз можна віддавати гроші, лише позичаючи в інших джерелах чи перепозичаючи у МВФ», — вважає експерт.
Тому, на його думку, хоч щоб якось вирішити цю ситуацію, треба, щоб нова влада прагнула мінімізувати борги і не накопичувала їх. Аби вона прагнула поступово віддавати, не беручи нових грошей. «У принципі, це можливо, залучаючи комерційні ринки й активізуючи національну економіку. Але якщо ми відмовимося співпрацювати з МВФ, це означає дефолт, а державі він абсолютно не потрібен. З точки зору інтересів держави, дефолт — це зміни в зовнішньоекономічній діяльності, блокування рахунків українців та українських підприємств, знецінення гривні. Занадто багато негативу, який не потрібен ні владі, ні опозиції, ні тим більше громадянам України», — запевнив п. Плотников.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply