Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Сучасний стан української ІТ-галузі

Автор:

|

Листопад 21, 2013

|

Рубрика:

Сучасний стан української ІТ-галузі

Валерій Грабко запустив свій стартап лише в січні ц. р., а вже може похвалитися солідним успіхом. Серед клієнтів його фірми PromoRepublic, що розробляє маркетингові програми для промо-акцій у соціальних мережах, – такі велетні, як Microsoft, Danone і Asus. 

Саме креативна ідея заробляти на промоції великих компаній у Інтернеті допомогла досягти успіху, розповів український програміст. «Ми знайшли свою нішу, — каже п. Грабко. — В Україні та Росії це — незайнятий ринок. Фірми мають сторінки у Facebook, але не знають, що з ними робити. Ми допомагаємо їм на цьому заробити».
За словами підприємця, за п’ять перших місяців PromoRepublic заробила близько 27 тис. USD. «Це – достатньо багато для стартапа, на розробку якого ми витратили не так багато часу», — зауважив він.
Піднятись на ноги українському підприємцю та програмісту допоміг бізнес-інкубатор EastLabs, що фінансово та ресурсно підтримує бізнесменів-початківців, надаючи їм приміщення й обладнання. EastLabs виступив і в ролі першого інвестора, уклавши в стартап 20 тис. USD. Незабаром новостворена компанія, як розповів Валерій Грабко, має підписати угоду про фінансову підтримку своєї ідеї великим венчурним фондом EarlyGlobal відомого бостонського інвестора Семена Дукача, котрий вкладає гроші в перспективні ІТ-проекти.

Інтерес інвесторів — великий
Компанія PromoRepublic не є винятком. Українські стартапи в галузі ІТ мають зараз непогані шанси швидко знайти іноземного інвестора. За словами Дмитра Подолєва, керівного партнера бізнес-інкубатора iHUB, територіальна близькість, висока кваліфікація фахівців і відносно низька вартість послуг приваблюють західних капіталовкладників до українського ІТ-сектору.
Крім того, на відміну від інших сфер у цій галузі політична та корупційна складові в Україні є мінімальними. «Інвестори не спілкуються з держорганами та контролюючими відомствами. В Україні де-факто працюють тільки виконавці, котрі розробляють ІТ-продукт і продають його на глобальному ринку», — конкретизує посадовець.
Також і офіційна статистика вказує на підвищену інвестиційну активність у цій галузі в Україні. За даними Держкомітету статистики, обсяг прямих іноземних інвестицій в українську IT-сферу за І півріччя 2013 року склав 2,47 млрд USD. За півроку іноземні капіталовкладення в цю галузь збільшилися на 2,7 %.

Це – тільки перша хвиля
Судячи з усього, у питанні інноваційного розвитку, порівняно з іншими українськими містами, провідні позиції займає Київ. За останній рік київським стартапам удалося залучити інвестиції на загальну суму 45 млн USD, повідомив Руслан Крамаренко, заступник голови Київської міської державної адміністрації. Він стверджує, що обсяги капіталовкладень у стартапи в Києві щороку зростають на 50-80 %.
Хоча в Україні працює тільки з десяток бізнес-інкубаторів і близько п’яти венчурних фондів, більшість із них справді зосереджено в столиці, підтверджує й керівний партнер бізнес-інкубатора iHUB. За прогнозами Дмитра Подолєва, упродовж 5-7 найближчих років стартап-підприємництво активно розвиватиметься в Україні. «Це – тільки перша хвиля. Тут є гарний потенціал створити своєрідну Силіконову долину», — переконаний керівний партнер бізнес-інкубатора.

Могло би бути ще краще
За даними дослідження порталу Dou.ua та компанії Bionic Hill, 57 % українських програмістів не планують мігрувати за кордон для реалізації своїх проектів. Більшість із них — це молодь віком від 26 до 34 років, і майже всі готові почати тут свій бізнес, пов’язаний із ІТ-сферою. І все ж таки відсоток тих, хто хотів би виїхати за кордон назавжди, залишається відносно високим — 28 %.
Цілком імовірно, що Україна мала б іще більший зиск від бурхливого розвитку ІТ-сфери, якби в країні панували кращі загальні умови для ведення бізнесу. Аби убезпечитися від рейдерських атак, які не є рідкістю в Україні, багато хто, за словами п. Подолєва, реєструє свої стартапи в офшорних зонах, де корпоративне право є захищене.

Лілія Гришко, DW

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply