Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Статки трьох українців перевищують 6 % ВВП країни

Автор:

|

Лютий 13, 2019

|

Рубрика:

Статки трьох українців перевищують 6 % ВВП країни

Сирілл Мюллер

Сукупна чиста вартість активів трьох найбагатших фізичних осіб перевищила 6 % валового внутрішнього продукту (ВВП) України. Про це заявив Сирілл Мюллер, віце-президент Світового банку (СБ), котрий опікується країнами Європи та Центральної Азії. «Це майже вдвічі більше, ніж у Росії та втричі більше, ніж у Польщі.
Відношення частки доходу найбагатших людей до ВВП майже не змінювалося з 2007 року. Це обмежило доступ до економічних можливостей, здатних повністю розкрити потенціал людського капіталу»», — йдеться в дослідженні СБ. «Якщо поглянути на США, то це 1,4 % ВВП. Дуже складно проводити реформи, коли є такі потужні групи впливу», — додав посадовець.
За його словами, без реформ Україні знадобиться 50 років, щоб наздогнати рівень хоча б Польщі. Службовець зауважив, що Україна затримала проведення реформ на десятиліття і тепер залишається низка проблем, які потребують вирішення.
Серед факторів, які обмежують зростання України, віце-президент СБ назвав такі:
* велика закредитованість і брак прямих іноземних інвестицій. Успадкований після фінансових криз 2009-2015 рр. надлишок заборгованості підприємств досі заважає формуванню капіталу. Великі дисбаланси у державному секторі також не сприяють здійсненню капіталовкладень. Упродовж 2008-2018 рр. частка державного боргу в сукупному внутрішньому кредиті зросла з 3 % до 40 %. Частка чистих вимог до центральних органів влади у ВВП зросла до 24 %;
* велика залежність від сировинних ринків і обмежена інтеграція в глобальну економіку;
* пізній початок реформ, гонитва за рентою (надлишковими прибутками) та недостатнє прагнення до верховенства права.
У дослідженні СБ йдеться про те, що пізні та неповні реформи призвели до численних спотворень ринку праці та створили широкі можливості для концентрації надлишкових прибутків.
Тому Україні потрібно провести такі пріоритетні реформи:
* відкоригувати фіскальну політику так, аби краще підтримувати приватний сектор. Частка держави є зависокою в тих секторах, де вона непотрібна, і недостатньою — у тих секторах, де це має сенс. Варто вдосконалити використання об’єктів державної власності та управління ними;
* поліпшити логістику, в т. ч. перегляд тарифів на залізничні перевезення. Усунути логістичні вузькі місця у річковій і портовій інфраструктурах;
* скасувати мораторій на продаж сільськогосподарських земель;
* зміцнити судову систему, антикорупційні інститути та спроможність Антимонопольного комітету України виконувати закони й оптимізовувати державну підтримку підприємств для мінімізації викривлення конкуренції.
Нагадаємо, раніше Світовий банк погіршив прогноз зростання ВВП України 2019 року з 3,5 % до 2,9 %.

Галина Калачова, УП

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply