Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 30, 2022

США кредитуватимуть українські компанії

Автор:

|

Жовтень 18, 2022

|

Рубрика:

США кредитуватимуть українські компанії

Фінансова корпорація розвитку США (DFC) готова кредитувати український бізнес у рамках окремих проєктів, а також надавати страхування від воєнних ризиків. Про це повідомив Олександр Грибан, заступник міністра економіки України.
DFC — аґенція федерального уряду США, що зазвичай надає підтримку лише американським інвесторам, які здійснюють інвестиції в різні країни світу. Тепер компанія повідомила про готовність фінансувати й український бізнес на суму від 1 млн USD до 1 млрд USD на кожен проєкт. DFC готова надавати фінансування українським компаніям навіть якщо у ньому не буде представлено американського інвестора.
Крім того, йдеться про підтримку одразу кількома різними фінансовими інструментами. Крім прямого кредитування, аґенція надаватиме й покриття кредитних ризиків. «За такого сценарію кредитором для українського позичальника виступає приватний банк, але позичальник купує страховку кредитного ризику у DFC. Таким чином умови за кредитом стають більш вигідними — позичальник отримає нижчу ставку, довший термін залучення грошей і таке інше», — пояснює п. Грибан.
Корпорація готова страхувати і політичні ризики, в рамках яких має інструмент покриття воєнних ризиків. Заступник міністра зауважує, що всі ці фінансові інструменти доступні лише компаніям, які пройшли фінансовий аудит і мають бізнес-план згідно умов міжнародного фінансового аналізу.
Водночас передбачена підтримка «перспективних» компаній, що ще не мають аудиту — такий бізнес може отримати цільовий грант на підготовку до його проходження та приведення корпоративної й операційної структури у відповідність до міжнародних вимог. Після проходження аудиту такий позичальник також зможе користуватись всіма фінансовими інструментами. Обмежень на кількість кредитів для українського бізнесу наразі не встановлювали.
Як повідомляв «Міст», Fitch погіршив кредитний рейтинґ України.

Дана Гордійчук, УП

About Author

Meest-Online