Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

S&P погіршило прогноз платоспроможності

Автор:

|

Серпень 08, 2013

|

Рубрика:

S&P погіршило прогноз платоспроможності

Україна впродовж п’яти останніх років залишається однією з найризикованіших для інвестування країн, оскільки загроза її дефолту в довготерміновій перспективі все ще є надмірно велика — 44 %. Про це заявили в рейтинґовій агенції Standard & Poor’s.

Згідно з її щоквартальним звітом Capital IQ, Україна в ІІ кварталі посіла сьоме місце серед 70 країн за ймовірністю дефолту протягом п’яти найближчих років. Загальна можливість дефолту країни оцінена як 44,25 %, тоді як ще в І кварталі ймовірність виникнення проблем оцінювалася 34,8 %. Прогноз дефолту ґрунтується на показнику кредитно-дефолтних свопів країни — страхування покупців суверенних єврооблігацій від дефолту, ризик девальвації національної валюти та можливість реструктуризації боргу.
«Утім, інвестори давно вважають, що Україна є ризиковим позичальником і як мінімум п’ять останні років входить до топ-10 країн із найвищим прогнозом дефолту. У цей період позиція країни постійно коливалася між другим і сьомим місцями, а вірогідність її дефолту оцінювалася як 28,6-65,7 %. Останнього разу настільки ж високий ризик, як зараз, був у ІІ кварталі 2012-го, а в ІІІ кварталі 2009 року Україна очолювала світовий рейтинґ (53,7%)».
Останній рік Україна за ризиками весь час випереджала Венесуелу, Пакистан і Арґентину, яка займає непочесне перше місце вже три квартали поспіль (81,62 %). Кіпр, який допустив дефолт за своїми боргами на початку липня ц. р., п’ять попередніх кварталів стабільно перебував на другому місці за цими ризикам. Причому напередодні дефолту його ризик знизився з 70 до 65,51 %.
Експерти S&P говорять про активізацію негативних факторів, які впливають на ризики дефолту окремих держав. В Україні політичних потрясінь такого рівня в ІІ кварталі не було. При цьому рівень CDS, який показує ймовірність дефолту, у квітні-травні ц. р. майже не змінювався — він зріс із 595 до 601 пункту.
Однак у середині червня ц. р. заява Федеральної резервної системи США про можливе згортання грошової емісії долара викликала різкий відтік капіталу з ринків. За червень показник CDS України підскочив на 240 пунктів — до 840. Як наслідок, прибутковість євробондів України зросла з 7-8 до 9-10 % річних.
Виходячи із цих факторів експерти вважають методику S&P неадекватною. «Діяльність агенції має некомпетентний характер або ж політичне забарвлення. В усіх найризикованіших країнах за 20 останніх років були дефолти. А в України був лише частковий дефолт 1998 року, але всі зовнішні зобов’язання були виконані. В усіх найризикованіших країнах мали місце заворушення, революції, зміщення влади. За цими факторами дефолт дуже ймовірний, — пояснює Віталій Шафран, головний фінансовий аналітик рейтингової агенції «Експерт-рейтинґ». – У 2008-2009 рр. S&P включила Україну до списку дефолтних країн, у підсумку ціна українських єврооблігацій упала на 60 %. Потім вона знову росла, але склалося враження, що це було зроблено спеціально».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply