Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 24, 2021

Сланцевий газ — безпечний для екології

Автор:

|

Лютий 28, 2013

|

Рубрика:

Сланцевий газ — безпечний для екології

Експерти стверджують, що компанії, які займаються видобутком сланцевого газу, дотримуються екологічних стандартів і єдине, що має зробити Україна, — це вимагати від них діяти згідно з тими стандартами, за якими вони працюють за кордоном.

«У розвинених країнах, у тих же Сполучених Штатах, компанії, що видобувають сланцевий газ, працюють абсолютно прозоро, дотримуючись усіх норм і стандартів екології. Тим більше що на Заході вони є значно вищими, ніж у нас. Ні в одній із наших газовидобувних або нафтових компаній подібного немає, і ще нескоро буде», — заявив Дмитро Марунич, директор Інституту енергетичних досліджень.
За його словами, у таких умовах Україна повинна лише вимагати від компаній, що займаються видобутком сланцевого газу, дотримуватися норм, за якими вони працюють за кордоном. «Нам просто потрібно, щоб усі потенційні учасники цього процесу працювали в нас за тими стандартами, за якими вони працюють за кордоном. Тоді грамотно побудовані свердловини усунуть можливість контакту з поверхневими та ґрунтовими водами й таким чином буде забезпечена відсутність будь-якого забруднення. Але це – у тому разі, якщо українська влада поставиться до цього серйозно», — додав п. Марунич.
Разом із тим, як стверджує Валерій Боровик, експерта з енергетичних питань, гідророзрив пластів не призведе до забруднення підземних вод. «Підземні води розташовані на глибині 200-300 м, тоді як гідророзрив по нашій геології — 2-3 км. Щоби він дістався до підземних вод, потрібний ядерний вибух потужністю 10 кілотонн. А це ні фактично ні практично неможливо», — зазначив він.
Як писав «Міст», 24 січня ц. р. у Давосі за участю президента України було підписано угоду між компанією Shell і «Надра Юзівська» про розподіл продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівській ділянці в Харківській і Донецькій областях. На освоєння Юзівської ділянки, прогнозні ресурси якої оцінюються обсягом 4,054 трлн куб. м газу різних типів, на етапі геологічного вивчення планується залучити мінімум 1,6 млрд грн інвестицій і 30 млрд грн – на етапі промислової розробки.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply