Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 26, 2021

Швейцарія допоможе Україні з контролем якості молочної продукції

Автор:

|

Березень 06, 2016

|

Рубрика:

Швейцарія допоможе Україні з контролем якості молочної продукції

main

Сьогодні стартував спільний проект України та Швейцарії по створенню системи контролю за безпекою харчових продуктів на основі оцінки ризиків в циклі виробництва і збуту молочних продуктів в Україні. Про це повідомила прес-служба Мінагропроду.

Даний проект фінансується Державним Секретаріатом Швейцарії з економічних питань (SECO). Бенефіціаром є Держветфітослужба України, а виконавцем – компанія SAFOSO.

Мета проекту полягає в підтримці створення та імплементації в Україні сучасної системи контролю за безпекою харчових продуктів. У проекті передбачено три складові:

  1. Інституційна реформа та розвиток інституційного потенціалу Державної ветеринарної та Фітосанітарної служби України. Мова йде про створення інституційних механізмів та підвищення обізнаності ключових партнерів цього проекту. Даний етап дозволить Держветфітослужбі України проектувати, координувати і контролювати застосування інтегрованої системи контролю безпеки харчових продуктів на основі застосування інноваційних епідеміологічних методів (оцінка ризиків, аналіз ланцюга доданої вартості і економічний аналіз).
  2. Напрацювання навиків та інструментів для створення дієвої системи інспекцій безпеки харчових продуктів на основі оцінки ризиків. Дана складова передбачає розвиток технічних знань та надання сучасних інструментів, що необхідні для запровадження ефективної системи інспекції безпеки харчових продуктів на основі оцінки ризиків. Цей етап включатиме вироблення для Держветфітослужби України інструкцій перевірок, протоколів для перевірок на основі оцінки ризиків, створення платформи обміну інформацією та налагодження процесу користування лабораторними послугами.
  3. Приєднання приватного сектору до Системи управління безпекою харчових продуктів, що також передбачає сприяння приватному сектору виробництва, який займається переробкою молока, фермерством та перевезеннями молока. Таким чином українсько-швейцарський проект зможе посприяти у виробництві молока та молочних продуктів високої якості, як для споживачів України, так і за кордоном.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply