Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 15, 2021

Ще одне джерело дешевого газу?

Автор:

|

Травень 10, 2012

|

Рубрика:

Ще одне джерело дешевого газу?

Україна розглядає можливість закупівлі газу в Катарі. Про це повідомив Микола Азаров, прем’єр-міністр України, під час відвідин компанії RasGas у катарському місті Рас-Лаффані. «Україна наполегливо працює над диверсифікацією джерел постачання газу й вивчає можливості придбання газу в Катарі», — сказав прем’єр, додавши, що це питання буде обговорюватися на офіційних перемовинах.

«Але наша співпраця — не тільки постачання газу. Оскільки ми щось будемо в Катарі купувати — отже, нам треба щось Катару запропонувати», — заявив п. Азаров. За словами прем’єра, співпраця з державою, яка виробляє третину світового скрапленого газу, становить для України значний інтерес.

«Цікаві, звичайно, тут і технологічні напрацювання, які, безумовно, нам треба буде використовувати при будівництві нашого комплексу, а воно, як ви знаєте, розпочнеться 2012 року», — продовжив прем’єр. Причому на запитання про те, наскільки катарський газ може бути дешевшим за російський, чиновник відповів, що навіть з урахуванням доставки його вартість є втричі меншою.

Як писав «Міст», у січні—квітні ц. р. «Нафтогаз» скоротив імпорт російського газу на 59 %, або на 12,4 млрд куб. м, порівняно з аналогічним періодом 2011 року, — до близько 8,6 млрд куб. м. Ціна на російський газ для України в ІІ кварталі 2012-го становить близько 425 USD за 1 тис. куб. м.

 Ярослава Добросинець

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply