Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Розенко: ставку ЄСВ можуть підвищити

Автор:

|

Березень 09, 2016

|

Рубрика:

Розенко: ставку ЄСВ можуть підвищити

main

З січня 2016 року ставку ЄСВ знизили вдвічі — приблизно з 41% до 22%. Але влада може відіграти зниження одного з основних податків для бізнесу, якщо компанії не вийдуть з тіні і не будуть підвищувати зарплати співробітникам (це було однією з умов у первісному проекті щодо зниження ставки). Про це в недавньому інтерв’ю заявив міністр соцполітики Павло Розенко.

На його думку, держава прийняла рішення про зниження ЄСВ, щоб стимулювати бізнес, який тепер повинен зробити крок назустріч: вийти з тіні, підвищити зарплати і відрахування в бюджет.

«Підвищення зарплат і створення нових робочих місць частково компенсує нам дворазове зниження ЄСВ. Якщо ми не побачимо цієї тенденції, якщо бізнес не буде виходити з тіні, то рано чи пізно постане питання про підвищення ставки єдиного соціального внеску», — заявив міністр. За його словами, влада не буде залишати дірку в Пенсійному фонді на 150 млрд грн, а саме такий ефект спостерігається від зниження ставки податку.

Вже в 2016 році компанії повинні почати детінізацію і створення нових робочих місць. «Це буде показником того, що бізнес частину зекономлених на соціальних внесках 100 млрд грн не поклав собі в кишеню або вивів в офшори, а направив на розвиток економіки», — говорить міністр. Якщо ж не буде динаміки в цих питаннях порівняно з 2015 роком, ставку знову переглянуть.

Нагадаємо, в Україні ухвалили закон, який поетапно знижує ставку ЄСВ, починаючи з 2015 року. У цьому році розмір ставки знижено вдвічі, але бізнесу, щоб розраховувати ці відрахування за новою схемою, потрібно відповідати деяким умовам.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply