Новини для українців всього свту

Friday, May. 7, 2021

Росіяни вже у Львові

Автор:

|

Серпень 07, 2014

|

Рубрика:

Росіяни вже у Львові

Бойкот російських товарів

Львівська обласна державна адміністрація (ЛОДА) оприлюднить проект рішення про застосування економічних санкцій щодо львівських компаній, власниками яких є громадяни Російської Федерації (РФ) і російські фірми. Грошей із РФ у Львові – більш ніж достатньо. Це — загальновідомі бренди одягу та взуття (Sela, Carlo Pazolini, TJ Collection, Chester, Carnaby, Gloria Jeans, Oggi), побутової техніки (Vitek, Scarlett, Kaiser), банки («Сбербанк России», «Промінвестбанк», «Альфа-банк», ВТБ), автозаправні станції («Лукойл», ТНК), мобільні оператори (МТС, «Київстар»).

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОДА, стверджує, що на Львівщині зареєстровано 177 суб’єктів господарської діяльності, засновниками яких є фірми та громадяни РФ. Оскільки усі ці компанії, зрозуміло, не підпадають під міжнародні санкції, на думку чиновника, проти них мають бути запроваджені санкції на місцевому рівні. «У ЛОДА розробляється механізм їх застосування у Львівській області. Ми повинні діяти рішуче й наступально», — наголосив п. Ситник. Саме він підписав раніше розпорядження про обов’язкове маркування російських товарів на усій території Львівської області.
Якщо ЛОДА запровадить якісь обмеження на діяльність місцевих компаній, що мають проросійський «слід», це стане прецедентом в Україні. Щоправда, коли львівську ініціативу не підтримають на національному рівні, то уникнути «санкцій» із боку ЛОДА буде нескладно — достатньо перереєструвати компанію в іншій області.
Наразі оприлюднено назви дев’яти найвідоміших компаній, проти яких майже напевно буде застосовано санкції. Наприклад, 50% відомої у Львові фірми «Ком-Еко-Львів», що спеціалізується на вивезенні сміття, належить Кіріму Саприкіну, зареєстрованому у Москві. Найбільша львівська газета безкоштовних оголошень «Ваш магазин» теж має російського власника – 73 % видання належить Леоніду Гладіліну, мешканцю Москви.
Готель «Дністер» у Львові входить до мережі Premier Hotels під управлінням «ВС Енерджі Інтернешнл Україна». Згідно з держреєстром, єдиним засновником «ВС Енерджі Інтернешнл Україна» є нідерландська компанія VS Energy International N.V, яку контролюють російські бізнесмени Михайло Воєводін, Сергій Шаповалов, Євгеній Гінер і колишній віце-спікер Держдуми Росії Олександр Бабаков. 2009 року співвласником підприємства «Рейкарц і партнери. Україна» став московський бізнесмен Юрій Васін. У Львові ця мережа має два готелі Reikartz Hotels & Resorts.
Наприкінці 2012-го російський фінансовий консорціум «Альфа-Груп» став мажоритарним акціонером холдингу IDS Group, до складу якого входить, зокрема, Моршинський завод мінеральних вод «Оскар». Громадянин РФ Ігор Чуркін є співвласником Львівського автобусного заводу. Офіційно п. Чуркіну належить лише 1 % статутного капіталу. Решта записано на компанії в Канаді, Новій Зеландії та Великій Британії. Ігор Чуркін, до речі, є племінником скандально відомого Віталія Чуркіна, постійного представника РФ у Раді безпеки ООН.
Росіянин Мєшалкін володіє 60 % заснованого у Львові ТОВ інжинірингової фірми «Теплоелектропроект», яке спеціалізується на проектуванні нових і реконструкції діючих ТЕЦ і ТЕС, а також окремих систем і споруд об’єктів атомної енергетики. Валерій Мєшалкін також є співвласником ще однієї фірми, щоправда, не у Львові, а в одному із сіл Сокальського району — «Ліга Лтд.», яка працює у сфері інжинірингу, геології та геодезії.
Москвичка Людмила Гурова володіє 50 % у «Комп’ютекс Авто Лтд.». Про російського співвласника вказано навіть у назві компанії — «спільне українсько-російське підприємство». Ця фірма пропонує в оренду нафтобазу.

Олександра Губицька, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply