Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 18, 2021

РФ не хоче судитися по «боргу Януковича»

Автор:

|

Листопад 19, 2015

|

Рубрика:

РФ не хоче судитися по «боргу Януковича»
Антон Силуанов

Антон Силуанов

Російська Федерація (РФ) зробила Україні та Міжнародному валютному фонду (МВФ) пропозицію, яка може бути покладена в основу врегулювання українського боргу перед Росією. Про це заявив Антон Силуанов, міністр фінансів РФ. «Ми зробили пропозицію щодо порядку оплати Україною російського боргу в сумі 3 млрд USD, погашення якого має відбутися в грудні ц. р.», — сказав міністр. «Ми з українськими партнерами не перемовлялися на цей рахунок, оскільки від українських колег поки що не було якихось пропозицій, що відрізняються від врегулювання боргу перед комерційними кредиторами. Я неодноразово підкреслював, що ми вважаємо неприйнятним для себе говорити про реструктуризацію, аналогічно з комерційними кредиторами», — повідомив п. Силуанов.
Він висловив сподівання на те, що ці пропозиції будуть розглянуті, а також на просування у справі пошуку рішень щодо врегулювання цього питання. «Гадаю, що спочатку ми проведемо зустріч і перемовини з МВФ, а також із нашими колегами ключовими, акціонерами МВФ. Одночасно готові вести перемовини з українською стороною», — сказав міністр.
Цю пропозицію 16 листопада озвучив Путін. Він розповів, як РФ запропонувала реструктуризувати борг України. «Ми запропонували кращі умови цієї реструктуризації, ніж від нас просив МВФ», — сказав російський лідер. — Ми готові піти на те, щоб цього року взагалі не отримувати ніяких грошей, наступного отримати мільярд, 2017-го — ще мільярд і 2018-го — ще мільярд.
Нагадаємо, що Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України, раніше заявляв, що якщо РФ не піде на умови реструктуризації боргу, Україна запровадить мораторій на його виплату. «Український уряд пропонував усім кредиторам приєднатися до реструктуризації. Кращих умов, ніж інші кредитори, Росія не отримає», — сказав він.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply