Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

Рейтинґ України знизили і підняли

Автор:

|

Вересень 12, 2022

|

Рубрика:

Рейтинґ України знизили і підняли

Міжнародні рейтинґові аґенції Standard & Poor’s Global Ratings (S&P) і Fitch Ratings знизили рейтинґ України в іноземній валюті. Це пов’язано зі зовнішнім боргом України, реструктуризація якого, на думку аналітиків, може стати проблемною.
Так, S&P знизила довготерміновий і короткотерміновий кредитні рейтинґи України до «вибіркового дефолту», це лише на один щабель вище за повний дефолт. Своєю чергою, Fitch знизило довгостроковий рейтинґ України в іноземній валюті з C до RD, оскільки вважає відстрочку виплати боргу завершенням обміну проблемного боргу.
Однак коли Київ отримав від власників міжнародних облігацій України згоду на відтермінування платежів, Fitch Ratings підвищила довготерміновий кредитний рейтинґ України в іноземній валюті з рівня RD (обмежений дефолт) до CC (імовірний дефолт). «Майже 6 млрд USD основної суми та відсотків за українськими єврооблігаціями відтермінували на 24 місяці, зменшуючи тиск щодо обслуговування Україною зовнішнього боргу на тлі скорочення її міжнародних резервів і гострих потреб у видатках, пов’язаних із війною. Реструктуризація отримала згоду 75 % власників облігацій (за сукупною основною сумою), що перевищує мінімально необхідні 66,7 %», — йдеться в повідомленні аґенції.
При цьому аналітики зазначають, що рейтинґ CC відображає невирішені ризики стійкості боргу, що є наслідком нападу Росії. «Ми очікуємо, що війна триватиме навіть 2023 року, підвищуючи державний борг вище за 100 % валового внутрішнього продукту (ВВП), додаючи і без того величезних витрат на інфраструктуру й економіку, а також посилюючи інфляційний і зовнішній тиск, тоді як джерела фінансування дефіциту залишаються невизначеними. Таким чином, на нашу думку, ширша реструктуризація боргу уряду є ймовірною, хоча терміни невизначені. Полегшення, яке вже забезпечило дворічне припинення випуску всіх єврооблігацій, і проблема узгодження рамок для будь-якої такої реструктуризації в такому невизначеному макросередовищі потенційно можуть перенести це на 2024 рік», — припустили у Fitch.
Аґенція прогнозує, що до кінця року інфляція в Україні прискориться з 22,2 % до 30 %, а зростання цін на 2022 рік прогнозують у середньому на рівні 20 %. За прогнозами Fitch Ratings, високій інфляції сприятимуть грошове фінансування дефіциту бюджету з боку Національного банку України (НБУ), збої в ланцюжку постачань, слабкий вплив грошово-кредитної політики та знецінення гривні. Фахівці передбачають, що економіка України цього року скоротиться на 33 %, а 2023-го рівень її відновлення становитиме приблизно 4 %.
Аналітики вказують, що чиста міґрація за кордон зросла до 6,1 млн осіб, імовірна шкода інфраструктурі перевищує 100 млрд USD (75 % ВВП), а уряд прогнозує потреби у десятирічній реконструкції обсягом 750 млрд USD.
Крім цього, що міжнародні резерви України скоротилися на 5,7 млрд USD — до 22,4 млрд USD (за свідченнями на кінець липня) через відплив коштів за фінансовим рахунком. Рахунок поточних операцій залишався з профіцитом у 3,7 млрд USD у I півріччі ц. р., чому сприяли заходи контролю за рухом капіталу та міжнародні гранти, але Fitch прогнозує, що 2023-го він повернеться до дефіциту у розмірі 1,7 % ВВП, що вплине на міжнародні резерви. Зараз зовнішній борг України оцінюють у 20 млрд USD.
Як повідомляв «Міст», Fitch погіршив кредитний рейтинґ України.

Олексій Павлиш, УП

До слова
Київ може собі дозволити щомісяця проводити емісію національної валюти від 30 млрд до 60 млрд грн. Про це заявив Ростислав Шурма, заступник керівника Офісу президента Україна. Він вважає, що це є можливим за збалансованості експортно-імпортних операцій, після вирішення питання з виплатою державного боргу і за суттєвої підтримки міжнародних партнерів.
«Це діапазон, який не створюватиме проблем. До прикладу, ми розблокували ситуацію зі зерном, надалі — завдяки збору у 10 % на валютні операції приберемо 1-2 млрд USD спекулятивного попиту на валюту. Якщо рівень підтримки партнерів збережеться, це означатиме, що платіжний баланс вирівнюється, тобто ми зможемо забезпечити підтримку бюджету на більш ніж 30 млрд грн на місяць без значних ризиків для валюти», — запевнив він. Натомість у НБУ бачать можливість контрольованої емісії щонайбільше 30 млрд грн на місяць.

About Author

Meest-Online