Новини для українців всього свту

Wednesday, Apr. 21, 2021

Процес

Автор:

|

Жовтень 02, 2012

|

Рубрика:

Український суд ухвалив рішення на користь Міністерства оборони (МО) Російської Федерації (РФ), яке подало в Україні позов із вимогою повернути понад 400 млн USD боргів корпорації «Єдині енерґетичні системи України» (ЄЕСУ). Господарський суд Києва частково задовольнив позов МО РФ у справі ЄЕСУ й зобов’язав уряд України виплатити російському відомству 3,11 млрд грн. У 1990-х рр. корпорацією керувала нині ув’язнена екс-голова уряду України Юлія Тимошенко, яка вже понад рік перебуває за ґратами за звинуваченням у перевищенні службових повноважень під час укладення газових угод 2009 року.

Між тим, опозиція в Україні та міжнародні партнери Києва — США, Європейський Союз і Росія — вважають карне переслідування експрем’єра політично вмотивованим і за першою порушеною проти неї справою, за яку п. Тимошенко було засуджено до семи років позбавлення волі, і за справою про фінансові зловживання корпорації Єдині енерґетичні системи України.

Раніше в Харкові розпочалися слухання в справі щодо Юлії Тимошенко про фінансові зловживання корпорації ЄЕСУ. Наступне засідання суду призначене на 15 жовтня. Колишнього прем’єра звинувачують у тому, що вона, очолюючи корпорацію ЄЕСУ у 1990-х рр., переклала борг компанії перед російським Міністерством оборони на український уряд. МО РФ звернулося до Господарського суду Києва з позовом, у якому вимагало від уряду України виплатити 3,24 млрд грн у справі корпорації ЄЕСУ, наприкінці серпня цього року.

Компанія «Єдині енерґетичні системи України» працювала в 1990-х рр., а пік її діяльності припав на часи прем’єрства Павла Лазаренка, який зараз закінчує відбувати покарання в американській в’язниці. Саме в ті роки Юлії Тимошенко вдалося домовитися з Ремом Вяхіревим, тодішнім керівником «Газ прому», про співпрацю України з російською газовою компанією та МО РФ. Корпорація ЄЕСУ постачала оборонному відомству товари як оплату за російський газ. Проте контракту з Міноборони Росії не було виконано, як стверджувала Юлія Тимошенко, через її конфлікт із тогочасним президентом України Леонідом Кучмою.

Політичні союзники Тимошенко ще до рішення Господарського суду прогнозували, що його присуд буде на користь російської сторони й суперечитиме національним інтересам України. Адвокат екс-прем’єра Сергій Власенко стверджував раніше, що жодних державних гарантій заборгованості ЄЕСУ перед російським міністерством не існує.

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply