Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Поляки виходять на український ринок енергоносіїв

Автор:

|

Вересень 10, 2021

|

Рубрика:

Поляки виходять на український ринок енергоносіїв

Польська енергокомпанія PGNiG та українська Energy Resources of Ukraine (ERU) підписали угоду про спільну розвідку та видобуток газу у Львівській області. Вона передбачає придбання 85 % акцій компанії «Карпатгазвидобування», узгоджене антимонопольними регуляторами України та Польщі. «У результаті угоди з ERU ми стаємо акціонером компанії «Карпатгазвидобування», яка є одноосібним власником концесії Біблівська на польсько-українському кордоні. Таким чином ми розширюємо нашу геологорозвідувальну та гірничодобувну діяльність на новий ринок», — заявив Павло Маєвський, глава PGNiG.
Компанії домовилися до кінця 2021-го завершити підготовку до буріння геологорозвідувальної свердловини, а в другій половині наступного року — пробурити її. Після цього відбудуться випробування пластів, й якщо вони матимуть позитивні результати, свердловина буде приєднана до української газової мережі та введена в експлуатацію 2023-го.
Власники «Карпатгазвидобування» також планують провести додаткові геофізичні дослідження ліцензійної площі, щоб допомогти спроєктувати подальші свердловини. Біблівська газова площа розташована в західній частині Львівської області, що прилягає до польського кордону. З точки зору геології ця територія є аналогом Перемишля, найбільшого в Польщі родовища природного газу, яке PGNiG експлуатує вже більше 60 років. Раніше PGNiG мала намір розпочати розробку вуглеводнів у Львівській області в третьому кварталі 2020-го. Потім початок робіт перенесли на першу половину 2021 року.
Своєю чергою, польський нафтоконцерн Orlen має план виходу на український ринок нафтопродуктів. Про це повідомив Герман Галущенко, міністр енергетики України. «Нещодавно поляки були в Києві. На жаль, я не зміг з ними зустрітися. Але від своїх колег знаю, що вони прийшли з реальним планом виходу на український ринок. Це супер», — заявив він.
За словами міністра, концерн розглядає можливість викупу мереж і входу в кілька сегментів, зокрема, в нафтопереробному і нафтохімічному секторах. Водночас він припустив, що в цьому процесі можуть виникнути певні проблеми, пов’язані, зокрема, з відсутністю в Україні нафти власного видобутку. «В Orlen також розуміють, що нафта в Україні не є предметом видобутку. Ми повинні її десь узяти… Максимум, можемо замість нафтопродуктів купувати нафту, але в чому тоді сенс? І чи будуть інвестиції в Україну, якщо поруч є Мажейкяйський нафтопереробний завод у Литві, що входить в Orlen, і кілька інших переробних заводів?», — зазначив п. Галущенко.
В ході візиту керівництва PKN Orlen в Україну в т. ч. обговорювали можливість покупки роздрібної мережі автозаправних станцій «Укрнафта», власниками якої є «Нафтогаз України» і група «Приват» олігарха Ігоря Коломойського. Крім цього, в ході зустрічей із українськими чиновниками поляки обговорювали ряд питань, в т. ч. щодо інвестицій в нафтопереробну галузь, імпорту нафти тощо.
Як повідомляв «Міст», українців попередили про здорожчання електроенергії.

Катря Юськів, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply