Новини для українців всього свту

Monday, May. 17, 2021

«Південний потік» ударить і по Росії

Автор:

|

Жовтень 25, 2012

|

Рубрика:

«Південний потік» ударить і по Росії

Між Російською Федерацією (РФ) й Україною знову може розпочатися газова війна. Цього не виключає Михайло Делягін, директор російського Інституту проблем глобалізації. «Ми продаємо Україні газ дорожче, ніж Німеччині. Це має певні наслідки. Українці вже ведуть перемовини про купівлю газу в європейців», — заявив експерт. На думку п. Делягіна, газові тарифи, на які свого часу погодилася вже колишня прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, непосильні для країни навіть після харківських угод.

Михайло Делягін вважає, що РФ повинна змінити свою енергетичну стратегію. «Європейський попит на газ буде скорочуватися, а до 2015 року в країнах ЄС почнеться запуск значних потужностей із виробництва скрапленого природного газу, після чого «Газпром» може не втримати своїх позицій у Європі», — сказав посадовець. У цих умовах «Газпром» запланував будівництво дорогої транспортної магістралі в обхід України — «Південний потік». Ставка на нього, упевнений п. Делягін, – необґрунтована ні з фінансової, ні з політичної точки зору.
Ідеологи «Південного потоку» неодноразово підкреслювали, що проект необхідний Росії для зниження залежності від української газотранспортної системи (ГТС). Однак, переконаний Михайло Делягін, «Південний потік» ударить по інтересах не лише України, а й Росії. Адже ЄС гарантовано надасть перевагу будь-якому південному маршруту, не пов’язаному з РФ, а отже, витрати «Газпрому» обсягом 20 млрд USD на «Південний потік» можуть виявитися «інвестиціями в море». По-друге, реалізація проекту сприятиме перетворенню України на ворожу до Росії державу. «Тільки з Україною РФ буде світовою державою, а без неї — лише реґіональною», — наголошує економіст.
Вихід із ситуації п. Делягін бачить у створенні прозорого міжнародного газотранспортного консорціуму з управління ГТС України, згоду на формування якого вже дали й ЄС і влада України. «Тільки переорієнтація з вузькогалузевого на комплексний підхід і з торгівлі на спільний розвиток дасть Росії змогу взяти гідну участь у формуванні макрореґіону, здатного вистояти в майбутніх бурях кризи, а потім — у тривалих мертвих брижах глобальної депресії», — стверджує економіст.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply