Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Перший в Україні кооперативний молокозавод

Автор:

|

Липень 13, 2021

|

Рубрика:

Перший в Україні кооперативний молокозавод
Проєкт заводу

У с. Утішків під Буськом розпочалося будівництво першого в країні кооперативного молокозаводу. Його власниками стане об’єднання сільськогосподарських кооперативів області, які мають молочними фермами. Левову частку грошей (близько 22 млн грн) на будівництво виділив уряд Канади, решту інвестицій в об’єкт вкладуть самі фермери.
Уперше про потребу у власному переробному заводі львівські фермери заявили кілька років тому. Профінансувати проєкт погодився канадський уряд, який реалізує в Україні програму «Розвиток молочного бізнесу» та допомагає відкривати сімейні молочні ферми. 2018-го на місці майбутнього заводу в Утішкові урочисто заклали наріжний камінь, проте будівництво стартувало лише тепер. Наразі на ділянці площею 3 га, де розташовуватиметься об’єкт, почали готуватися до закладання фундаменту.
Планують, що власний молокозавод допоможе вирішити проблему низької закупівельної ціни, на яку постійно нарікають фермери. Скооперувавшись, дрібні фермери та середні господарства після його запуску зможуть самостійно визначати ціну молока та впливати на якість готової продукції.
«Виробники молока постачатимуть власну сировину на власний завод, це буде замкнений ланцюжок від виробника молока до виробництва готової продукції. Важливим є те, що фермери матимуть контроль над переробкою молока, виробничим процесом, логістикою, розподілом дивідендів тощо. Зараз, коли фермери здають молоко на завод, двері перед ними зачиняються і жодного впливу на подальший процес постачальники не мають», — розповів Андрій Бліновський координатор проєкту.
Тепер же фермери, які здаватимуть на завод від 100 л молока на день, зможуть інвестувати в нього до 50 тис. грн, а потужніші виробники молока, здатні здавати до 1,5 тис. л, вкладуть у справу близько 750 тис. грн. Також канадський уряд обіцяє подвоїти вкладені фермерами кошти за умови, якщо цих грошей буде достатньо для запуску повноцінного виробництва.
Запустити завод мають навесні 2022 року, на ньому працевлаштують до 30 людей. Майбутня потужність — 25 т переробленого молока на добу. З нього на заводі вироблятимуть фасоване пастеризоване молоко, кефір, йогурт, масло, сметану та кисломолочний сир, у подальшому розглядають можливість запустити лінії твердих сирів та іншої продукції.
Згідно з попереднім планом, молоко на переробку на заводі прийматимуть лише від членів кооперативів. «Наша модель така: людина, яка хоче здавати молоко, має написати заяву на вступ у кооператив і вже тоді здавати його на завод. І ми до неї прагнемо. Можливо згодом щось зміниться, життя покаже», — пояснив п. Бліновський.
Як повідомляв «Міст», Еліс Купер вироблятиме шоколадне молоко.

Катерина Чурилова, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply