Новини для українців всього свту

Tuesday, Apr. 13, 2021

Олігархи часу не гають

Автор:

|

Листопад 13, 2019

|

Рубрика:

Олігархи часу не гають
Рінат Ахметов

Поки країна зосереджена на політичних баталіях, українські олігархи відвойовують втрачені за час російсько-української війни позиції. Так, холдинг «Метінвест» Ріната Ахметова в листопаді ц. р. нарешті отримав погодження на імпорт 70 тис. т російського вугілля. Про це свідчить розподіл квот Міністерства економічного розвитку Російської Федерації (РФ).
Загалом підприємства холдингу замовили на листопад 709 тис. т вугілля із РФ, але отримали погодження лише на 10 % замовленого обсягу. Для Авдієвського коксохімічного заводу постачатимуть вугільний концентрат виробництва компанії «Воркутауголь». Безпосереднім постачальником із боку РФ є компанія «Северсталь менеджмент» Олексія Мордашова. В березні 2019-го Президент Порошенко затвердив оновлений санкційний список, в якому була і «Северсталь», керуючою компанією якої є «Северсталь менеджмент». Указ передбачає блокування активів в Україні та обмеження торговельних операцій. Санкції запровадили на три роки.
Загалом українські підприємства отримали підтвердження на постачання в листопаді 1,23 млн т російського вугілля. Серед найбільших імпортерів — компанія «Арселор міталл» (321 тис. т.) та Дніпровський металургійний завод Олександра Ярославського (161 тис. т.)
Водночас «Нікопольський завод феросплавів» із групи «Приват» погодження на імпорт вугілля не отримав попри заявку в 51 тис т., а інше підприємство бізнес-групи — «Запорізький завод феросплавів» отримало погодження тільки на 2,5 тис. т — чверть від замовлених 10 тис. т.
Основними акціонерами «Метінвесту» є група СКМ п. Ахметова якій належить у компанії 71 %, і «Смарт-холдинг» Вадима Новинського, народного депутата України, громадянина РФ, котрий отримав ще й українське громадянство з рук Януковича. Останньому в «Метінвесті» належить 24 % акцій.
Однак олігархи не лише щось отримують, але й втрачають. Зокрема, через захоплення магазинів на окупованих територіях України припиняє роботу мережа продуктових супермаркетів «Брусничка», що входить до групи СКМ. Про це заявив Євген Хворостянко, генеральний директор «Українського рітейлу». «Від моменту початку воєнного конфлікту на Донбасі «Український рітейл» позбувся 53 магазинів, що залишилися на непідконтрольній території. Це були найбільші магазини в мережі «Брусничка», вони приносили 80 % всього прибутку», — зазначив він.
«Брусничку» пробували розвивати на вільній території України, проте через високу конкуренцію ідея провалилася. Супермаркети мережі були в Дніпропетровській, Харківській, Донецькій, Луганській, Запорізькій областях. Раніше компанія пішла з Полтави. В ухвалі суду вказано, що заборгованість компанії становить 1,098 млрд грн. Із них борги банкам — близько 186 млн грн, працівникам — 6,5 млн грн., борги перед постачальниками — 652 млн грн. Балансова вартість активів «Українського рітейлу» складає близько 223 млн грн, дебіторська заборгованість — близько 34 млн грн. Тобто, щоб розрахуватися з усіма боргами, активів компанії не вистачить.
Також була змушена закритися мережа супермаркетів «Амстор», яка належала компанії Вадима Новинського. Господарський суд Дніпропетровської області визнав «Торгівельний будинок «Амстор» банкрутом і відкрив ліквідаційну процедуру. Більшість магазинів цієї мережі також була розміщена на тимчасово окупованій території України.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply